Gmina Raniżów. Mieszkańcy spotkają się na rodzinnej biesiadzie "Mazurskie Mecyje"

  • 12.09.2018, 09:00
  • Dominika Garbacka
Gmina Raniżów. Mieszkańcy spotkają się na rodzinnej biesiadzie
W najbliższą niedzielę, 16 września, na placu przy remizie OSP Mazury odbędzie się Biesiada Rodzinna pn. "Mazurskie Mecyje".

Impreza rozpocznie się o godz. 14 korowodem wykonawców w towarzystwie Mazurskiej Orkiestry Dętej. Dziecięca Drużyna Pożarnicza wykona pokaz musztry paradnej. Wystąpi też Mazurska Orkiestra Dęta.

Wesołe scenki z życia przedstawią natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Kwiatkowskiego w Mazurach. Na mazurskiej scenie wystąpi też  Zespół Pieśni i Tańca "LESIAKI", Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", Zespół Obrzędowy "Mazurzanie". Dzieci i młodzież z gminy Raniżów zaprezentują również blok muzyczno-taneczny.

W ramach imprezy Mazury będą gościć rapera Patryka Kaczora. Gwiazdą imprezy będzie grupa Jan Wojdak Show i Wawele. Wieczorem rozpocznie się natomiast zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Biesiadzie będą towarzyszyć: zwiedzanie Mazurskiej Izby Regionalnej z prezentacją dorobku artystycznego 20-lecia Zespołu Obrzędowego "Mazurzanie, stoisko informacyjne KRUS, prezentacja kulinarnych wyrobów regionalnych, grill, prezentacja ptaków egzotycznych, prezentacja twórczości Zofii Korzeńskiej. Dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zabawek i eurobungy.

Głównym organizatorem "Mazurskich Mecyi" jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury. W pomoc zaangażowały się także: LGD Siedlisko, OSP Mazury, sołectwo Mazury i Szkoła Podstawowa im. gen. B. Kwiatkowskiego w Mazurach.

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------