Pojawił się kontrkandydat, chcący objąć stanowisko burmistrza Kolbuszowej. Jest nim sołtys Kolbuszowej Górnej

  • 13.09.2018, 20:30 (aktualizacja 14.09.2018 09:34)
  • Joanna Serafin
Pojawił się kontrkandydat, chcący objąć stanowisko burmistrza Kolbuszowej. Jest nim sołtys Kolbuszowej Górnej Fot. Archiwum Korso W 2007 roku Michał Karkut ubiegał się również o mandat posła Sejmu RP. Zagłosowało na niego wówczas ponad 1,2 tys. mieszkańców powiatu kolbuszowskiego.
Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej, chce pokierować gminą Kolbuszowa. Gospodarz sołectwa oficjalnie potwierdził nam swój udział w jesiennych wyborach.

To nie pierwszy raz, gdy Karkut będzie ubiegał się o fotel burmistrza miasta. Swoich sił próbował 12 lat temu, mając 25 lat.  - W 2006 roku byłem zupełnie anonimową osobą, a mimo to zdobyłem ponad 1100 głosów, co było dla mnie sporym zaskoczeniem - mówi kandydat.

- Od tego czasu wiele wody w Nilu upłynęło, a ja zdobywałem doświadczenie w samorządzie gminnym, będąc radnym miejskim i obecnie pełniąc funkcję sołtysa Kolbuszowej Górnej. Ludzie mnie już znają - dodaje Michał Karkut.

Również cztery lata temu Karkut zapewniał, że wystartuje w wyborach. Ostatecznie jednak wycofał się z ubiegania się o stanowisko burmistrza. - Nie zdecydowałem się, gdyż nie byłem na to jeszcze przygotowany - przyznaje.

Tym razem ma być inaczej. - Za kilka tygodni kończy się kadencja obecnego burmistrza i to dobry moment, aby go zastąpić, gdyż rządzi za długo i według utartych schematów - uważa Karkut, który wraz z grupą przyjaciół założył komitet Nasza Gmina Kolbuszowa, z którego będzie startował na burmistrza, jak i radnego miejskiego.

- Wielu z nas jeździ po Polsce i widzimy, że Kolbuszowa zostaje w tyle w porównaniu z innymi. Nie chcemy czuć się gorsi. Tutaj potrzeba świeżej krwi i ludzi otwartych na świat - uważa kandydat na włodarza gminy.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

 

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Prodigy
Prodigy 18.09.2018, 14:50
co?? chyba z kimś go pomyliłeś :) bardzo fajny facet skąd ty masz taką opinię bo z pewnością go nie poznałeś
Cichy
Cichy 18.09.2018, 10:14
Jest nie miły robi szum tym że jest chamski nigdy bym nie głosował na tego człowieka jak mieszkańcy Kolbuszowej Górnej nie wstydzą się taniego Sołtysa!?
p@wel
[email protected] 17.09.2018, 14:14
a co wam ten człowiek tak przeszkadza? bo się nie boi tej bandy? przecież układ to właśnie rządzi i miastem i powiatem a on chyba calkiem z innej bajki
Zzzz
Zzzz 17.09.2018, 13:08
Fajny miły i uczynny no i mlody
Pan Jan
Pan Jan 17.09.2018, 12:44
Wrkolesszcie koleś z jajami. A nie te stare suchary.
BOA
BOA 15.09.2018, 21:51
Chcecie pozamiatać wybierzcie gościa przed którym drżą wszystkie urzędasy w UM i z całym szacunkiem nie myślę tutaj o panie Michale.
Jotel
Jotel 15.09.2018, 09:09
"W 2006 roku byłem zupełnie anonimową osobą, a mimo to zdobyłem ponad 1100 głosów" Teraz ludzie Cię poznali... Nie uzbierasz ani 1000.
Mark
Mark 15.09.2018, 04:39
Stary układ nie układ, chcesz zmian głosuj na Michała Karkuta, to ostatnia nadzieja białych.
unia
unia 14.09.2018, 17:53
to nie jest kontrkandydat, to jest fircyk wystawiony do picu, stary układ wystawił go , to kolbuszowska ustawka
Podpis
Podpis 17.09.2018, 18:24
Michał Ty się do tego nie nadajesz bo Ty wódki nie pijesz 😀
A tam to już się nie wymigasz że cię głową będzie boleć hahahha
no tak
no tak 14.09.2018, 16:49
misiu koterski 2

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------