Gmina Cmolas. W Porębach Dymarskich, na drodze łączącej sołectwo z Płazówką, trwa remont drogi powiatowej

  • 17.09.2018, 07:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. W Porębach Dymarskich, na drodze łączącej sołectwo z Płazówką, trwa remont drogi powiatowej Fot. Archiwum Korso Dotychczas droga biegnąca przez las pozostawiała wiele do życzenia. Żwirowa, z wieloma nierównościami, jednak teraz ma się to zmienić.
Droga, na której będzie położony nowy asfalt, ma długość ponad 1,5 km, biegnie przez tzw. "Dymarkę".

Dotrzeć nią można na "Wielkie Pole" - przysiółek w Porębach.

- Rozpoczął się długo wyczekiwany remont drogi - mówił podczas ostatniej sesji wójt Eugeniusz Galek. - Jest to jedna z ostatnich dróg żwirowych w gminie. Niedługo będziemy mogli po niej jeździć.

Zgłosiło się siedmiu oferentów, chcących zająć się remontem drogi. Ceny oscylowały między około 930 tysięcy zł a ponad milion złotych. Ostatecznie wybrany został wykonawca, który zaproponował, że podejmie się budowy za cenę 930 274,95 zł. Jest nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Drokam" z Łoniowa. Zakończenie prac przewiduje się na koniec listopada tego roku.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe