Pozbawiono niektórych mieszkańców wjazdu oraz wyjazdu z posesji - żali się mieszkanka Niwisk

  • 17.09.2018, 20:30
  • Anna Pocałuń
Pozbawiono niektórych mieszkańców wjazdu oraz wyjazdu z posesji - żali się mieszkanka Niwisk Fot. Czytelniczka Chodnik, który wybudowano, jest wyżej niż posesja naszej Czytelniczki. - Wjazd na moją działkę jest utrudniony - żali się kobieta.
Czytelniczka skarży się na powstający przy jej domu chodnik.

Ścieżka dla pieszych budowana jest w Niwiskach od skrzyżowania w kierunku kościoła. - Nie wiem, czy pan starosta, inspektor nadzoru lub projektant tejże inwestycji bądź wykonawca chcieliby mieć taki właśnie zjazd i wjazd na swoją posesję - zastanawia się kobieta. Jak wyjaśnia nasza Czytelniczka, wybudowany chodnik jest wyżej w stosunku do jej posesji.

Co na to zarządca drogi? Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, przyznaje, że temat zna. Jak nas zapewnia, problem nie leży po stronie wykonawców, a powstający trakt dla pieszych jest wykonywany zgodnie z projektem.

Dyrektor zaznacza, że nie da się zrobić chodnika poniżej poziomu jezdni, ponieważ znacznie utrudniałoby to prace związane z utrzymaniem drogi. Jak dodał, wykonawca zobowiązany jest do realizacji prac określonych w kontrakcie i nie może wychodzić poza pas jezdni.

Dodał także, że cały czas kontroluje przebieg prac, zwracając uwagę na to, czy nie ma jakichś uciążliwości dla mieszkańców. - Przed nami jeszcze pozostaje odbiór techniczny. Prace nad chodnikiem mają potrwać do końca miesiąca, więc do tego czasu postaramy się rozwiązać zaistniały problem – dodaje dyrektor Szczebiwilk.
Anna Pocałuń
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe