Pozbawiono niektórych mieszkańców wjazdu oraz wyjazdu z posesji - żali się mieszkanka Niwisk

  • 17.09.2018, 20:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Pozbawiono niektórych mieszkańców wjazdu oraz wyjazdu z posesji - żali się mieszkanka Niwisk Fot. Czytelniczka Chodnik, który wybudowano, jest wyżej niż posesja naszej Czytelniczki. - Wjazd na moją działkę jest utrudniony - żali się kobieta.
Czytelniczka skarży się na powstający przy jej domu chodnik.

Ścieżka dla pieszych budowana jest w Niwiskach od skrzyżowania w kierunku kościoła. - Nie wiem, czy pan starosta, inspektor nadzoru lub projektant tejże inwestycji bądź wykonawca chcieliby mieć taki właśnie zjazd i wjazd na swoją posesję - zastanawia się kobieta. Jak wyjaśnia nasza Czytelniczka, wybudowany chodnik jest wyżej w stosunku do jej posesji.

Co na to zarządca drogi? Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, przyznaje, że temat zna. Jak nas zapewnia, problem nie leży po stronie wykonawców, a powstający trakt dla pieszych jest wykonywany zgodnie z projektem.

Dyrektor zaznacza, że nie da się zrobić chodnika poniżej poziomu jezdni, ponieważ znacznie utrudniałoby to prace związane z utrzymaniem drogi. Jak dodał, wykonawca zobowiązany jest do realizacji prac określonych w kontrakcie i nie może wychodzić poza pas jezdni.

Dodał także, że cały czas kontroluje przebieg prac, zwracając uwagę na to, czy nie ma jakichś uciążliwości dla mieszkańców. - Przed nami jeszcze pozostaje odbiór techniczny. Prace nad chodnikiem mają potrwać do końca miesiąca, więc do tego czasu postaramy się rozwiązać zaistniały problem – dodaje dyrektor Szczebiwilk.
Anna Pocałuń

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mieskzaniec
mieskzaniec 18.11.2018, 21:56
jak się nie da zrobić poniżej poziomu asfaltu jak w Przyłęku tak zrobili od skrzyżowania w strone ostrów. gdzie wtedy była kontrol?
oberswator gwiazd
oberswator gwiazd 01.10.2018, 07:18
Kub - Ciebie myślenie też boli?! Po pierwsze i ostatnie wykonawca mógł najazd zrobić ze spadkiem a nie równo z całym chodnikiem.
ZP
ZP 05.01.2019, 16:48
Może być spadek wjazdu nawet w kierunku działki a jak nie to po stronie inwestora jest obowiązek podnieść wjazd wraz z bramą bo przecież mogli drogę obniżyć ale jak się oszczędności robi to tak wychodzi.
Kub
Kub 18.09.2018, 21:22
Na każdym kroku szukanie sensacji bo gdzieś coś zostało zrobione nie po myśli "strony". To jak mieli zrobić chodnik jak działka jest znacznie zaniżona? Niech właściciel się weźmie do roboty a nie czeka aż ktoś przyjdzie i zrobi wszystko za niego.

Pozostałe