W Hadykówce przy krajowej drodze nr 9 budowany jest chodnik oraz remontowane są mostki prowadzące do posesji mieszkańców

  • 20.09.2018, 07:00 (aktualizacja 20.09.2018, 09:22)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

W Hadykówce przy krajowej drodze nr 9 budowany jest chodnik oraz remontowane są mostki prowadzące do posesji mieszkańców Fot. B.Posłuszny Na placu obok remizy w Hadykówce znajdują się materiały na budowę nowego chodnika i mostków wjazdowych do posesji.
Niektórzy żalą się jednak, że ich domy zostały pominięte.
Przypomnijmy, chodnik w Hadykówce ma mieć długość ponad jeden kilometr i szerokość dwa metry. Ścieżka dla pieszych rozpoczynać się ma od wjazdu na tzw. starą kopalnię i będzie biegła w stronę Cmolasu. Jednak usytuowanie chodnika nie wszystkim odpowiada.

Dzieci bez chodnika

Mieszkańcy sołectwa interweniowali w sprawie chodnika u sołtysa Tadeusza Jagodzińskiego. Twierdzą, że ich domy, które znajdują się na końcu miejscowości, zostały pominięte i nie będzie tam chodnika. Ich dzieci, które uczęszczają do podstawówki,  mają trudności w bezpiecznym dostaniu się do szkoły. Chodnik na pewno by pomógł.
- Robią chodnik, bardzo dobrze - mówi mieszkaniec Hadykówki. - Ale dlaczego nie pomyśleli o tych mieszkańcach, co mają małe dzieci? Jak one mają chodzić do szkoły? Jak już robią, to niech zrobią porządnie - oburza się nasz rozmówca, informując tym samym, że w Komorowie bezproblemowo powstaje chodnik w środku lasu, który będzie rzadko uczęszczany przez pieszych, a w Hadykówce mieszkańcy muszą ubiegać się o to, żeby powstał przy ich domach.
Co na to sołtys? Tadeusz Jagodziński nie chce komentować sprawy. Stwierdził tylko, że ludziom nie da się dogodzić i cokolwiek by się nie robiło, czy dobrze, czy źle, to i tak zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie pasować.

Więcej w aktualnym numerze Korso.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe