Gmina Raniżów. Tak bawili się Mazurzanie podczas biesiady rodzinnej "Mazurskie Mecyje". Zobaczcie zdjęcia i filmiki

  • 19.09.2018, 08:59 (aktualizacja 19.09.2018, 09:31)
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Raniżów. Tak bawili się Mazurzanie podczas biesiady rodzinnej "Mazurskie Mecyje". Zobaczcie zdjęcia i filmiki Fot. D. Garbacka Na mazurskiej scenie zaprezentowały się m.in. Zespół pieśni i Tańca "Lesiaki", Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", Zespół Obrzędowy "Mazurzanie".
W niedzielę (16 września) w Mazurach odbyła się Biesiada Rodzinna pn. "Mazurskie Mecyje" organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury. Gwiazdą imprezy była grupa Jan Wojdak Show i Wawele. Biesiadę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14 korowodem wykonawców w towarzystwie Mazurskiej Orkiestry Dętej. Dziecięca Drużyna Pożarnicza wykonała pokaz musztry paradnej. Wystąpiła też Mazurska Orkiestra Dęta.

Wesołe scenki z życia przedstawili natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Kwiatkowskiego w Mazurach. Na mazurskiej scenie wystąpiły też: Zespół Pieśni i Tańca "LESIAKI", Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie", Zespół Obrzędowy "Mazurzanie". Dzieci i młodzież z gminy Raniżów zaprezentowały również blok muzyczno-taneczny.

W ramach imprezy Mazury gościły rapera Patryka Kaczora. Gwiazdą imprezy była grupa Jan Wojdak Show i Wawele. Wieczorem rozpoczęła się natomiast zabawa taneczna z zespołem Cebula Band.

Biesiadzie towarzyszyło: zwiedzanie Mazurskiej Izby Regionalnej z prezentacją dorobku artystycznego 20-lecia Zespołu Obrzędowego "Mazurzanie, stoisko informacyjne KRUS, prezentacja kulinarnych wyrobów regionalnych, grill, prezentacja ptaków egzotycznych, prezentacja twórczości Zofii Korzeńskiej. Dzieci  mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanych zabawek i eurobungy.

Głównym organizatorem "Mazurskich Mecyi" było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury. W pomoc zaangażowały się także: LGD Siedlisko, OSP Mazury, sołectwo Mazury i Szkoła Podstawowa im. gen. B. Kwiatkowskiego w Mazurach.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dominika Garbacka

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe