Głupota czy kiepski żart? Nie wiadomo, jak skomentować poczynania złodzieja znaku, który znajdował się między Domatkowem, a Nową Wsią

  • 21.09.2018, 20:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Głupota czy kiepski żart? Nie wiadomo, jak skomentować poczynania złodzieja znaku, który znajdował się między Domatkowem, a Nową Wsią Fot. A. Pocałuń Znak jest już na swoim miejscu.
- Kierowcy wciąż będą jechać 90 km/h, jest to dla nas zagrożenie - martwi się Czytelnik. - Mam nadzieję, że złodziej zapłaci za mandaty kierowców na tym odcinku drogi - dodaje.

Jak poinformował nas mieszkaniec gminy Kolbuszowa, na granicy miejscowości Domatkowa i Nowej Wsi zniknął znak drogowy informujący o obszarze zabudowanym. Drogowskaz mówił, gdzie można przycisnąć pedał gazu, nie zagrażając pozostałym uczestnikom ruchu i nie martwić się o mandat. Wcześniej żaden z mieszkańców nie powiadomił o zniknięciu znaku Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej ani też policji.

Kodeks o tym mówi

Jaka kara spotkałaby złodzieja, gdyby udało się ustalić, kto znak ukradł? - Zgodnie z kodeksem wykroczeń "Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny" - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza. - Zarządcą tej drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej i z uzyskanych od nich informacji wiemy, że znak zostanie tam niezwłocznie ponownie ustawiony. Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy - podsumowuje rzecznik kolbuszowskiej policji.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso.

 

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
musiniemusi
musiniemusi 26.09.2018, 10:00
nie ma znaku, nie ma wykroczenia, nikt mandatu nie dostanie...
a ten co zwinal ten znak to ma sieczke w glowie,

Pozostałe