Kto powinien zostać burmistrzem Kolbuszowej? [SONDA]

  • 20.09.2018, 10:25 (aktualizacja 01.10.2018, 07:59)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Kto powinien zostać burmistrzem Kolbuszowej? [SONDA] Fot. Archiwum Korso
Dwóch panów będzie ubiegać się o fotel włodarza gminy Kolbuszowa.

Jan Zuba (61 lat) z Kolbuszowej, obecny burmistrz, startuje z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Jak zapowiadał w jednym z numerów Korso, jeżeli wygra, ma to być jego ostatnia kadencja. 

Jego kontrkandydatem jest Michał Karkut (37 lat). Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej startuje z KWW Nasza Gmina Kolbuszowa. To drugi raz, gdy sołtys Górnej ubiega się o to stanowisko.

W niedzielę, 21 października, wybierzemy nowego gospodarza miasta. Jakiego masz faworyta? Na kogo oddasz swój głos?

 


Po zakończeniu głosowania wynik sondy dostępny będzie TUTAJ.

Joanna Serafin

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
BOLESŁAW I ŚWIĘTOBLIWY
BOLESŁAW I ŚWIĘTOBLIWY 03.10.2018, 22:11
CIEKAWE CZY ADMINISTRATOR JEST PRZYGOTOWANY NA ODSZKODOWANIA W RAZIE WYCIEKU DANYCH NP. NR.IP KOMPÓW Z TEGO FORUM ? BO NA MIEŚCIE DUŻO MÓWIĄ O BOOTACH ITP. CIEKAWE KTO POSIADA DANE Z TEGO FORUM POZA ADMINEM?
TAKA MAŁA GMINA A WALKA TRWA JAK WE WARSIAWCE.
futi
futi 04.10.2018, 09:13
skoro jednej nocy stary przegonił młodego o 200 głosów to coś musieli tam w gminie pokombinować.
zmartwiony
zmartwiony 03.10.2018, 19:15
Niezdecydowanym polecam dzisiejszy Magiel Kolbuszowski. Tam przypomnienie byłej radnej pani Aldony Napieracz i jej problemów z kandydowaniem wespół z MK ze stowarzyszenia "Nasza inicjatywa".
Taka jest polityka.....
in
in 04.10.2018, 09:11
przypomnij gdzie mieszka i czemu mówiła że nie przeprowadza się do Głogowa? To żaden wstyd mieszkać w Głogowie ale chyba nie wypada być wtedy radnym w Kolbuszowej co nie?
poldek
poldek 04.10.2018, 20:58
Jak była dobrą radną (a tak wieść gminna niesie)to to ,że mieszkałaby w Głogowie nie miałoby dla mnie znaczenia. Wg ciebie trzeba by pewnie sprawdzać do trzeciego pokolenia miejsce urodzenia .....
city
city 09.10.2018, 20:05
otóż nie można mieszkać w Suwałkach i być radnym w Zakopanym. Czemu piszesz rzeczy które są niemożliwe z punktu widzenia prawa?
poldek
poldek 10.10.2018, 12:38
Zgoda, prawo to prawo, ale p.Napieracz jeszcze nie mieszkała w Głogowie, a już była rywalizacja o miejsce na liście z dziwnym udziałem internetu w tle....
Po wyborach, gdyby się przeprowadziła do Głogowa mógł "konkurent" zgłosić delikt prawny do PKW (fakt zamieszkiwania poza gminą w której była radną) i po sprawie, a nie we własnym komitecie wyborczym podkładać komuś "świnię". Tylko tyle i aż tyle.
rodem z Kolbuszowej
rodem z Kolbuszowej 01.10.2018, 06:32
wprawdzie to na kogo zaglosuje to koja prywatna sprawa ale uwazam ze w Kolbuszowej potrzebna swieza krew....
sandman
sandman 01.10.2018, 19:54
Świeża krew, to niby kto? Bo nie widzę? Obaj są słabi. Żaden upust krwi tu nie pomoże. Może "doktór Pijawka" coś zaradzi ?
Starszy niezdecydowany i młodszy zbyt pewny siebie.
Trzeba czekać do kolejnych wyborów może ktoś się objawi ?
Temida nie jest ślepa
Temida nie jest ślepa 28.09.2018, 03:00

Osiągi Jana Zuby w nabijaniu własnej kieszeni.

Dochody miesięczne brutto 2017:

11749 zł burmistrz Zuba, przeciętny pracownik 2100zł

13457 zł prezydent Warszawy, przeciętny pracownik 6232zł

Dlaczego burmistrz Jan Zuba nie zarabia proporcjonalnie do dochodów przeciętnych pracowników tak jak Prezydent Warszawy? Czyli ok. 4500 brutto tylko horrendalne 11749zł? Abstra***ąc od faktu, że Warszawa
jest stolicą polski a Kolbuszowa biedy i ubóstwa.
Tak Jest!
Tak Jest! 26.09.2018, 15:41
Kolbuszowa rozwija się niczym Dolina Krzemowa. Zarobki w przeliczeniu na euro to już około 4500 na osobę. Dziś gospodarka komunalna przyjechała mi wytrzepać dywany bo nie mają już co robić.
Zuba to za
ccc
ccc 26.09.2018, 15:39
Za te g..na płynące przez Zarębki nie zagłosują na burmistrza Zubę.
antypisior
antypisior 26.09.2018, 14:40
A co ma wspólnego kolbuszowski PIS z tym prawdziwym, prędzej z betonem i starą komuną.
pisior
pisior 27.09.2018, 11:44
Skoro tu piszesz to chyba interesujesz się polityką. A skoro tak, to pewnie znasz stare amerykańskie powiedzonko polityczne: "tak, to sk..., ale to nasz sk....".
Polityka to nie zabawa dla małych dziewczynek.
Skoro nie martwi cię obecność komuchów w PO to nie mieszaj w składzie PiS.
Wielu radnych/polityków lokalnych również z PiS ma w Kolbuszowej mało chlubną przeszłość (PZPR,SD,ZSL,ZOMO,ORMO,MO,itp.), co nie przeszkadza im chodzić we własnym mniemaniu oczywiście jako dobroczyńcy regionu. W Rzeszowie Ferenc z SLD robi dobrą robotę dlatego ludzie na niego głosują, nie miesza w polityce krajowej tylko pilnuje samorządu. A jeden z kandydatów dawno już na łamach Korso wiele łez wylał nad polityką krajową, normalnie prawie jak :"CO z tą POLSKĄ?". To go dyskwalifikuje jako samorządowca, niech kandyduje do sejmu i już.
nanada
nanada 28.09.2018, 21:33
ale fajnie pisał w tym korso. ja lubiłam te felietony bo ciekawą formę miały.
pisior
pisior 29.09.2018, 08:38
Ja nie krytykuję stylu pisania, ale samorządowiec powinien interesować się problemami lokalnymi, a nie
np. wystawą o aborcji, albo pouczać Kaczyńskiego.
To jest poziom polityki oczko wyżej niż samorządowa. Burmistrz nie powinien sięgać ludziom do alkowy i dalej.
Taka postawa rodzi pytanie: co osiągnąłeś żeby dyskutować na tym poziomie i wielu wyborców razi.
Najpierw pokora , a potem pycha.
Załamany Kolbuszową
Załamany Kolbuszową 26.09.2018, 12:44
Ja z kolei głosuje na PIS ale kolbuszowski PIS to jest zblizony do PSL dlatego zagłosuje na Karkuta. W tym przypadku każda zmiana jest na lepsze
pisior
pisior 26.09.2018, 13:20
Jak ktoś pisze, że głosuje na PiS, a potem głosuje na członka PO, to chyba nie jest zbyt prawdomówny. Pewnie uchodźców też do domu przyjmiesz jak ci PO każe, albo przynajmniej oddasz pińcet+. Powodzenia.
lelum
lelum 26.09.2018, 15:34
Karkut nie jest w PeŁo. A że był to co? Morawiecki Tuskowi doradzał, Gowin był w PO ministrem. Piotrowicz był w PZPR. Itp itd. Za Chiny na Zubę nie zagłosuję.
pisior
pisior 27.09.2018, 21:28
W przyrodzie nic nie ginie; poczytaj sobie felietony twojego idola dostępne w Korso. Wtedy porozmawiamy o poglądach kandydata Karkuta ,czy jest mentalnie w PO czy też nie, A w PO faktycznie może już nie być bo pożarli się między sobą o stołki podczas fali wznoszącej popularności PO kilka lat temu.
To, że ja nie należę do PiSu,nie znaczy, że ich nie wspieram.
d
d 04.10.2018, 14:16
co to znaczy być mentalnie? Ty jesteś mentalnie w PIS wiec co się czepiasz??????
pisior
pisior 04.10.2018, 20:48
Dlatego się czepiam bo nie kandyduję, a jeśli bym kandydował to nie omieszkam się pochwalić ,że popieram PiS.
A tutaj ,o sympatiach politycznych cichutko, jakby ludzie nie wiedzieli skąd się wziął.
Zdegustowany
Zdegustowany 26.09.2018, 08:12
To jest wybór między dżumą a cholerą. Ale jak nie ma trzeciego kandydata to nie głosuję na PO. Wybór jest oczywisty. Wystarczy poczytać co wypisywał szanowny pan Karkut kilka lat temu na łamach Korso. Ja go określam słowem: bufon.
S
S 03.10.2018, 08:16
lepiej czytać Karkuta w korso niż Galka z super nowościach
Z miasta
Z miasta 25.09.2018, 21:50
Karkut tak trzymać! Znaczy jak z od miasta. Zimioka od Sitki pilnuj bo jak głoszą górnioki to najlepsze miejsce dla ciebie.
górna półka
górna półka 25.09.2018, 21:45
Oj to sołtys sie pochlasta :)))) Michaś brat cie już nie kocha czy jak?
kolba
kolba 26.09.2018, 09:42
Brat wyemigrował do Londynu za radą prez Komorowskiego. Dlatego nie ma czasu na trolling.
stawiamy na młodzieź
stawiamy na młodzieź 24.09.2018, 17:17
młody kandydat Kaczmarczyk 60 lat xDDD
RKL młody
RKL młody 24.09.2018, 11:45
Karkut przeproś za platformę pseudo-obywatelską!
Nie wstyd ci za 8 lat złodziejskich rządów?! Słowa przepraszam nie wyszło ci razu z ust. Hipokryto.
ddd
ddd 24.09.2018, 22:30
a teraz jak kradną to ci nie przeszkadza?
ja
ja 26.09.2018, 13:16
Kto kradnie? Imiennie. A Karkut młody to i dużo jeszcze od życia oczekuje.....
dudu
dudu 24.09.2018, 20:28
Mniej się Karkut powinien wstydzić PO niż Jan PiS... Rozwalona służba cywilna, TK, sądy i prokuratura, Misiewicze w spółkach, kasa dla swoich, ograniczenie finansowania samorządów, a do tego kompletnie nieudana pseudoreforma oswiaty. I nam się należało czyli premie dla wiernych...
Moher
Moher 24.09.2018, 10:33
Wnuczkowie ludzi starszych ( moherów, źle śmiać się ze starszych, bo Twoj rodzic, dziadek czy babcia to też moher prawdopodobnie) też mają internet, a że dziadkowie na święta pieniądze wykładają, to wnuczkowie sie do czegos przydają ...
Lemingowo
Lemingowo 24.09.2018, 07:36
Trzeci młody świeży kandydat potrzebny, sołtysa dyskwalifikuje chemia z PO
dudu
dudu 24.09.2018, 20:34
To Ciebie dyskwalifikuje głupota :) W czasie rządów PO Kolbuszowa zyskała 2 nowe mosty i nową drogę do Mielca, nową autostradę A4 do Krakowa ,kanalizacje i wodociagi we wszystkich wioskach, nawet w Twojej, linie kolejową i strefy Ekonomiczne z pracą dla 2000 ludzi. A za czasów PiS jakoś słabiutko...się buduje... tylko chodnik na Skansen...
Niepozorny
Niepozorny 24.09.2018, 03:56
Po pierwsze to rozgonić całe te kluby z tęgimi włodarzami piłki pseudo kopanej za gminne pieniądze czyli nasze, zlikwidować studnie bez dna. To już lepiej zostawić to Koło Gospodyń Wiejskich żeby nam umiłowany poseł Chmielowiec głodny nie chodził i miał wałówkę do domu. Ale Ty Jasiek tego nie zrobisz dlatego wybieram Michała.
Andrew Golota
Andrew Golota 24.09.2018, 03:47
Żenada, jak można wybierać ciągle te same władze, które nie potrafią zrobić w powiatowym mieście kanalizacji. Chyba sprytny Jancio Zuba poddał większość zbiorowej lobotomii.
Magdalena
Magdalena 23.09.2018, 22:23
A ja się pytam ile naszych pieniędzy idzie na Koła Gospodyń Wiejskich i ile żre za nasze pieniądze władza na imprezach wspomaganych przez Koła oraz ile jedzenia zabiera na wynos poseł Chmielowiec.
rolnik
rolnik 23.09.2018, 21:23
puste dyskusje o niczym, karkut to ten z agencji marnotrawienia kasy , agencji dopłat do siana , a to przygotowanie włąsciwe na burmistrza
dd
dd 24.09.2018, 20:55
od lat tam nie pracuje. popytaj troszkę.
unslow
unslow 26.09.2018, 13:13
Ale tam zaczynał i trochę jednak przesiąkł pewnością siebie nieusuwalnego urzędasa.
Lenon
Lenon 23.09.2018, 21:05
Kupno, Widełka - brak kanalizacji. Wywóz ścieków droższy niż wywóz w dużych miastach. Stare wozy asenizacyjne, niska pojemność.

Anormalne ograniczenia prędkości w Kolbuszowej Górnej - 50km/h na głównej 9-tce - a wzdłuż chodniki.

Pozostałe