Majdan Królewski. Panele fotowoltaiczne, pojawią się na terenie gminy już w przyszłym roku

  • 23.09.2018, 10:00
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Majdan Królewski. Panele fotowoltaiczne, pojawią się na terenie gminy już w przyszłym roku
Samorząd podpisał umowę z wykonawcą, który dostarczy i zamontuje odnawialne źródła energii.

Przypomnijmy, że samorząd w Majdanie Królewskim złożył partnerski wniosek o dofinansowanie z gminami: Grębów, Jasienica Rosielna, Markowa, Ostrów, Niwiska oraz Sędziszów Małopolski w ramach projektu "Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii". Jak okazało się początkiem stycznia tego roku, partnerski wniosek "wypalił", co w praktyce oznaczało, że samorządy dostaną pieniądze.

Wspólny sukces

Wartość całego projektu, w którym udział bierze siedem gmin, wynosi prawie 15,8 mln złotych, z czego dofinansowanie to prawie 10 milionów złotych.  W przypadku gminy Majdan Królewski wartość projektu wynosi ponad 1 mln 737 tys. zł, dotacja - ponad 1 mln 88 tys. zł.

 W ramach przyznanej dotacji w gminie Majdan Królewski dofinansowanych zostanie 105 instalacji fotowoltaicznych, sześć powietrznych pomp ciepła i jeden kocioł na biomasę. 

Przetarg

W marcu gmina Niwiska, jako lider całego projektu, ogłosiła przetarg na realizację zadania. Zamówienie podzielono na trzy części: dostawę i montaż ogniw fotowoltaicznych, dostawę i montaż kotłów na biomasę oraz dostawę i montaż pomp ciepła.

W środę, 5 września, w Urzędzie Gminy w Niwiskach przedstawiciele siedmiu gmin podpisali umowę z firmą ML System z Zaczernia, która wygrała przetarg i zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznych.

- Zgodnie z otrzymanymi od przedstawiciela firmy informacjami w 2018 roku zostaną przygotowane i zmagazynowane wszystkie instalacje, natomiast montaż będzie prowadzony w 2019 roku - informują majdańscy urzędnicy i dodają, że podpisana jest również umowa na montaż powietrznych pomp ciepła. - Ta część zadania ma zostać zrealizowana na terenie gminy Majdan Królewski jeszcze w tym roku. W trakcie realizacji jest natomiast trzecie z zadań - postępowanie przetargowe na piece na biomasę - czytamy na stronie internetowej UG w Majdanie Królewskim.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Dominika Garbacka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Czesio
Czesio 23.09.2018, 10:35
Jak zwykle.
Pompy ciepła dostaną. Najbliżsi urzędnicy
Gdzie była informacja na temat pomp ciepła i kotłach na bio masę.
Wszystko ukrywają przed ludźmi
Wszystkich w tym urzędzie gminy powinno się wymienić
Wszyscy mówią ze trzeba mieć znajomosci
Z wójtem to coś załatwisz.

Pozostałe