W niedzielę, 30 września, w kolbuszowskim szpitalu zostanie zorganizowany dzień otwarty na oddziale dziecięcym

  • 26.09.2018, 11:00
  • Joanna Serafin
W niedzielę, 30 września, w kolbuszowskim szpitalu zostanie zorganizowany dzień otwarty na oddziale dziecięcym Fot. Joanna Serafin
Na pierwsze piętro lekarze i pielęgniarki zapraszają od godz. 13. Mali mieszkańcy, wraz z rodzicami, będą mogli nie tylko zobaczyć, jak wygląda oddział i poznać pracującą tam załogę.

- Z okazji dnia otwartego oferujemy bezpłatne badanie USG dzieci jamy brzusznej czy tarczycy - mówi Agnieszka Czepiel, ordynator oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej.

Ponadto będzie można sprawdzić poziom cukru we krwi dziecka i ciśnienie tętnicze. Specjaliści ocenią również wzrost i wagę naszej pociechy. - Będzie też można skonsultować problemy zdrowotne dziecka z lekarzem pediatrą - dodaje szefowa oddziału. Niedzielny dzień otwarty zakończy się o godz. 18.

Oddział dziecięcy jest jednym z siedmiu działających w kolbuszowskim szpitalu. Do dyspozycji małych pacjentów przeznaczonych jest 12 sal,w tym trzy izolatki z węzłem sanitarnym. Oddział łącznie liczy 30 łóżek. Dzieci mogą korzystać z kolorowej świetlicy pełnej gier i zabawek oraz z jadalni.

W trakcie leczenia jeden z rodziców dziecka może w nim przebywać bezpłatnie całodobowo.


W aktualnym numerze Korso znajdziecie Państwo nazwiska lekarzy przyjmujących na oddziale.

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe