W najbliższą niedzielę odbędą się XI Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Wystąpią Grzegorz Wilk i Andrzej Cierniewski

  • 26.09.2018, 13:27 (aktualizacja 26.09.2018 13:58)
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
W najbliższą niedzielę odbędą się XI Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Wystąpią Grzegorz Wilk i Andrzej Cierniewski Tegoroczne uroczystości odbędą się w niedzielę, 30 września.
XI Dni Kardynała odbędą się w niedzielę, 30 września.

        Uroczystości rozpoczną się mszą świętą, która odbędzie się przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Liturgii będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Homilię wygłosi o. Jakub Kołacz Sj - prowincjał Prowincji Polski Południowej Zakonu Towarzystwa Jezusowego. 

Dalsze uroczystości odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Majdanie Królewskim przy ul. Osiedle Podlasek 71. 

O godz. 13.15 rozpocznie się część artystyczna. W ramach obchodów odbędzie się również konferencja. Pierwszą z nich pt. "Służyć człowiekowi i jego kulturze. Kard. Adam Kozłowiecki jako administrator apostolski i ordynariusz Lusaki (1950-1969)" poprowadzi Ks. prof. dr hab. Jarosław Różański OMIS. Drugą konferencję "Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007): dwudziestolecie nominacji kardynalskiej" poprowadzi natomiast prof. dr hab. Marek Inglot SJ. 

Uroczystości zakończy koncert w Majdanie Królewskim z okazji X rocznicy powstania Fundacji „Serce bez granic”, podczas którego wystąpią Andrzej Cierniewski i Grzegorz Wilk. 

 

 

 

 

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe