Wóz już poświęcony

  • 25.08.2016, 05:02
  • Lidia Grabiec

Podziel się:

Oceń:

Wóz już poświęcony OSP Ostrowy Tuszowskie
W poniedziałek (15 sierpnia) Ostrowy Tuszowskie przeżywały odpust parafialny. Uroczystość była okazją nie tylko do poświęcenia wieńców dożynkowych, ale i nowego wozu strażackiego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy już od listopada cieszą się z posiadania nowoczesnego wozu bojowego. Na jego poświęcenie czekali jednak do 15 sierpnia. - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to dzień odpustu w naszym sanktuarium. Ta uroczystość to dla naszej miejscowości dość duże wydarzenie, zawsze przy tej okazji coś się dzieje. Razem z księdzem proboszczem postanowiliśmy, że w czasie sumy odpustowej nastąpi poświęcenie naszego wozu bojowego. I tak się stało – wyjaśnia Robert Trojnacki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrów Tuszowskich. Aktu poświęcenia zaraz po komunii świętej dokonał ksiądz biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla, który przewodniczył mszy świętej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta z Dobrynina.

Więcej w 34 numerze Korso Kolbuszowskie

Lidia Grabiec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe