Kolbuszowa. Wyjątkowy konkurs fotografii organizowany przez szkołę. Zrób zdjęcie jak z dawnych lat

  • 3.10.2018, 18:31 (aktualizacja 03.10.2018 19:08)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Kolbuszowa. Wyjątkowy konkurs fotografii organizowany przez szkołę. Zrób zdjęcie jak z dawnych lat
Organizatorem konkursu "Niepodległa w obiektywie" jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kolbuszowej.

Uczestnicy konkursu maja za zadanie wykonać fotografię przedstawiającą życie codzienne mieszkańców powiatu z lat 20-lecia międzywojennego, która wiernie odzwierciedli wskazany czas. - Można inspirować się oryginalnymi fotografiami  z tamtych lat znalezionymi w rodzinnych archiwach, Internecie, publikacjach prasowych itp. - wyjaśniają organizatorzy. 

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

  • Przedszkola oraz klasy I - VI szkół podstawowych – portret klasy, portret ucznia, zabawy i życie codzienne dzieci (dorośli mogą pojawić się na zdjęciach, ale głównym tematem powinny być dzieci i ich zwyczaje)
  • Klasy VII - VIII szkół podstawowych, III gimnazjum oraz szkoły średnie - życie mieszkańców miasta Kolbuszowa i okolicznych miejscowości w granicach powiatu (scenki z życia codziennego, rzemiosło, praca na roli, uroczystości państwowe i kościelne oraz portrety zwykłych ludzi, portrety państwowych i regionalnych postaci historycznych wzorowane na fotografiach lub obrazach) 
  • Dorośli: rodziny, stowarzyszenia, koła teatralne, świetlice  i wszystkie inne instytucje, które działają na terenie powiatu, a ich celem jest poprawienie jakości życia mieszkańców, przybliżanie kultury, sztuki itp. - życie mieszkańców miasta Kolbuszowa i okolicznych miejscowości w granicach powiatu (scenki z życia codziennego, rzemiosło, praca na roli, uroczystości państwowe i kościelne oraz portrety zwykłych ludzi, portrety państwowych i regionalnych postaci historycznych wzorowane na fotografiach lub obrazach) 

Wszystkie zdjęcia muszą być wykonane podczas trwania konkursu - od 25.09.2018 r. do 25.10.2018 r.

Szczegóły, wytyczne odnośnie jakości zdjęć, niezbędne zgody, dostępne są na stronie organizatora, czyli kolbuszowskiej "Jedynki".
 

Joanna Serafin

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe