Ponad setka maluchów, wraz z rodzicami, na oddziale dziecięcym w szpitalu w Kolbuszowej

  • 4.10.2018, 20:04 (aktualizacja 04.10.2018 20:18)
Ponad setka maluchów, wraz z rodzicami, na oddziale dziecięcym w szpitalu w Kolbuszowej Fot. Joanna Serafin -Taki dzień otwarty to świetny pomysł. Jest to okazja m.in. do sprawdzenia wagi i wzrostu dziecka - mówi Ewa, która na oddział przyszła z 5-letnią córką i prawie siedmiomiesięcznym synkiem
W niedzielę (30 września) zorganizowano tam dzień otwarty

Z dużej frekwencji cieszy się załoga na co dzień pracująca na oddziale dziecięcym. - Zainteresowanie było bardzo duże - mówi nam już w poniedziałek Agnieszka Czepiel, ordynator oddziału dziecięcego.

- Wielu rodziców było zainteresowanych wykonaniem badania USG swojej pociechy. Dodatkowo w niedzielę dzieci były ważone i mierzone, a na podstawie tych pomiarów ocenialiśmy prawidłowość ich rozwoju. U maluchów sprawdzano także ciśnienie tętnicze, a u odważniejszych, którzy zgodzili się na małe ukłucie w palec, również poziom cukru we krwi - wylicza szefowa oddziału.

- Dodatkowo w jednym z gabinetów cały czas był dostępny lekarz, który udzielał porad na temat zdrowia dzieci. Bardzo cieszymy się z tego, że mogliśmy pomóc rodzicom i wyjaśnić różne, nurtujące ich wątpliwości, dotyczące problemów zdrowotnych ich dzieci - dodaje nasza rozmówczyni.


Więcej w aktualnym Korso

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe