Zawodnicy tarnobrzeskiej Siarki wygrali rozegrany w Cmolasie Otwarty Turniej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  • 5.10.2018, 16:00
  • Marcin Jastrzębski
Zawodnicy tarnobrzeskiej Siarki wygrali rozegrany w Cmolasie Otwarty Turniej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fot. Archiwum klubowe Na zdjęciu cztery najlepsze zespoły turnieju. Od lewej, Siarka, Lubcza, Leśnik i ADS
Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Kolbuszowa. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Była to ciekawa mieszanka zespołów ligowych i amatorskich.

Nasz powiat reprezentowali gospodarze – Leśnik Kolbuszowa oraz ADS Spartakus Kolbuszowa Górna.

- Wystąpiły drużyny rywalizujące w podkarpackiej trzeciej i czwartej lidze (finaliści) oraz amatorskie ekipy z Rudnika, Rzeszowa, Biłgoraja oraz z Ropczyc – zaznaczał Marcin Pliżga, zawodnik Leśnika, referent ds. administracyjnych w kolbuszowskim Nadleśnictwie.

Rywalizacja został podzielona na dwie grupy (po 4 zespoły). – Zmagania poszczególnych drużyn mogliśmy oglądać jednocześnie na dwóch boiskach, drużyny grały do dwóch wygranych setów, każdy do 25 punktów. Pomimo amatorskiego charakteru turnieju poziom rozgrywek stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Świadczyły o tym m.in.: długie wymiany, widowiskowe obrony, gra punkt za punkt. Często mecze kończyły się dopiero w tie-breaku – wspominał Pliżga.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Leśnik i Spartakus. Obie ekipy w swoich grupach zajęły drugie miejsce. Po twardej walce, 2:1, wygrali Leśnicy.

W finale spotkali się "ligowcy": Siarka Tarnobrzeg (3 liga) oraz Lubcza II Racławówka (4 liga).

- Siatkarze z Tarnobrzega pomimo rozgrywania meczów w wyższej klasie rozgrywkowej mieli spore problemy z pokonaniem przeciwnika. Dopiero w tie-breaku okazali się lepsi. Wygrali 2:1 i zwyciężyli w całym turnieju – opisywał Pliżga.

Najlepsze ekipy wróciły do domów z pucharami, a statuetki zgarnęli również najbardziej wyróżniający się zawodnicy. Najlepszym rozgrywającym został Jarosław Marek (Leśnik Kolbuszowa), najlepszym atakującym Szymon Mędrygał z Lubczy II Racławówka, najlepiej broniącym Tomasz Godek z ADS Kolbuszowa Górna. Najbardziej wartościowym graczem całych zawodów został Piotr Sudoł z Siarki Tarnobrzeg.

Marcin Jastrzębski

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe