Badmintoniści Startu Widełka po zakończeniu wakacji wzięli udział w paru mocnych zawodach

  • 7.10.2018, 21:20 (aktualizacja 07.10.2018 21:28)
  • Marcin Jastrzębski
Badmintoniści Startu Widełka po zakończeniu wakacji wzięli udział w paru mocnych zawodach Fot. Archiwum klubowe Konrad Płoch z Olą Goszczyńską pokazali dobrą grę w białoruskim turnieju.
Dobrymi wynikami pochwalić mogą się nie tylko jedni z najbardziej utalentowanych, czyli Konrad Płoch i Szymon Maciąg, ale również młodsi wychowankowie Piotra Surowca.

- Drugą połowę sezonu rozpoczęliśmy od wywalczenia dobrych wyników w turniejach zagranicznych i ogólnopolskich – informuje trener Piotr Surowiec.

Członek kadry narodowej, Konrad Płoch, pokazał się w Mińsku na Belarus International 2018. Doszedł tam dwukrotnie w grze podwójnej i mieszanej do ćwierćfinału. W deblu wystąpił z zawodnikiem z Komety Sianów - Dominikiem Ziętkiem, natomiast w grze mieszanej z Aleksandrą Goszczyńską z  Milenium Warszawa.

- Konrad wystąpił także w turnieju międzynarodowym w Bieruniu. Tam odpadł w meczu o wejście do ćwierćfinałów w grze podwójnej z Aleksandrem Jabłońskim UKS Hubal Białystok – wspomina Surowiec.

Kolejny raz widelski klub świetnie zareklamował  junior młodszy - Szymon Maciąg, który na zawodach Polish International (do 17 lat) w Lublinie wywalczył brązowy medal w grze mieszanej z Julią Pławecką z Plesbad Pszczyna. - Do listopada Szymek weźmie jeszcze udział w turniejach międzynarodowych na Słowacji i Litwie – zaznacza trener Startu.

W bardzo dobrej dyspozycji są młodsi gracze Startu. Udowodnili to podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych w Żyrakowie. Zawodniczki Emilia Pastuła i Klaudia Rzeszutek w kategorii młodzik młodszy (w grze podwójnej) stanęły na najwyższym stopniu podium.

W ślad za nimi, w kategorii młodzik, Kamil Malak w grze podwójnej z Maksymilianem Danielakiem z Piotrkowa Trybunalskiego również wywalczył pierwsze miejsce. - Za nami trzy turnieje. Mamy nadzieję, iż na kolejnych turniejach wyniki  będą równie dobre  - kończy Surowiec.

Marcin Jastrzębski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe