Dwóch kandydatów na stanowisko wójta Raniżowa. Kto ma największe szanse na wygraną w tegorocznych wyborach? | SONDA |

  • 8.10.2018, 07:00 (aktualizacja 08.10.2018 18:46)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Dwóch kandydatów na stanowisko wójta Raniżowa. Kto ma największe szanse na wygraną w tegorocznych wyborach? | SONDA | Fot. Joanna Serafin Od lewej: Władysław Grądziel i Jan Puzio.
O głosy mieszkańców gminy zabiega Władysław Grądziel (53 l.) i Jan Puzio (42 l.).

Grądziel, mieszkaniec Woli Raniżowskiej, wystartował z KWW Aktywna Gmina Raniżów. Z kolei Puzio, który mieszka w Raniżowie, jest kandydatem KW Prawo i Sprawiedliwość.

Który z nich powinien przez najbliższe pięć lat kierować gminą? O tym zdecydują wyborcy. W gminie Raniżów jest ich ponad 5,7 tys.


Weź udział w naszej sondzie. Głosować można do 14 października (niedziela) do północy.

Po zakończeniu głosowania wynik sondy będzie dostępny TUTAJ.

Joanna Serafin

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ola
Ola 12.10.2018, 20:47
Każdy zapewne ma już swojego kandydata, na którego zagłosuje. Przekomarzanie się ten lepszy czy tamten jest nudne. Władza musi być mądra i przyjazna społeczeństwu. Osobiście nie spotkałam się z przychylnością obecnej władzy, w moim odczuciu zamknięta w swoim świecie. A jak będzie w przyszłości czas pokaże, który z Panów zrobi coś pożytecznego dla mieszkańców. Wszyscy piszą o Panu F. temat nieaktualny. Skupmy się na przyszłości, kto patrzy wstecz ten nic nie osiąga. Ważne jest to, co jest dzisiaj i co nam przyniesie przyszłość 5 lat w przód i jakie korzyści my mieszkańcy będziemy mieli. Obecna władza szału nie zrobiła a więc trzeba zakasać rękawy i do ludzi wyjść. Zawsze mnie jedna rzecz denerwuje piszecie o sukcesach jednej osoby, ale zapominacie, że to zwykli urzędnicy robią wszystko, piszą wnioski, pisma i milion innych spraw. Wójt musi mieć cechy menadżera, aby umiejętnie wykorzystać kapitał ludzki i osiągnąć zamierzone działania. Brawo dla tych niewidocznych urzędników za ciężką pracę! A Pan Puzio ciekawy kandydat z predyspozycjami na stanowisko wójta, dlaczego nie, niech działa.
realista
realista 12.10.2018, 09:28
P. Grądziel to porządny i mądry człowiek. To On posprzątał po Fili i wyciągnął gminę na prostą!!! Żal byłoby zmarnować jego trudu!!!! Ludzie Przetrzyjcie oczy!!! P Grądziel powinien zostać Wójtem..!!!!
Dorota
Dorota 12.10.2018, 20:55
W życiu należy podejmować ryzyko żeby nie popaść w stagnację. Pan Puzio to również dobry człowiek!!! I może zrobić jeszcze więcej dla GMINY!!!
Urzednnik
Urzednnik 11.10.2018, 13:47
Wstyd mi że przez zaniedbania wojta Gradziela Gmina Ranizow stracila szanse na dofinansowanie w wysokosci 3 mln zl z Lokalnego Programu Rewitalizacji o czym pisze Korso z dnia 10.10. 2018. Pracownicy i radni tak sie starali a wójt nawet tego niedopilnował. Co za brak kompetencji. Wstyd! Wstyd! Wstyd! Ten wójt nie umie nic załatwić.
Karola
Karola 11.10.2018, 06:21
Do realizacji projektów unijnych należy mieć wiedzę a w prowadzeniu doświadczenie. Czy gminą ją ma raczej NIE, tyle projektów, co zostało nieumiejętnie poprowadzonych napisanych to aż żal. Żal jest niewykorzystanie środków, które są dostępne a wkład powinien zawsze być mimo zadłużenia gminy, które jest nad przyrost opisywane. Warto zaglądnąć do skarpety gminy. Przez lata zarządzam projektami unijnymi i wiem jak się je prowadzi. A to, co się dzieje w naszej gminie to stagnacja i zacofanie. Oczywiście lepiej nie sięgać po środki unijne, bo gryzą i lepiej siedzieć i *** w stołki. Niech się wszyscy lepiej wezmą w garść, bo faktycznie młodzi tutaj nie będą widzieli perspektyw do rozwoju dla swoich dzieci. Gminie jest potrzebna silna i mądra władza czy obecny włodarz ją ma nie, zero konkretów a w gminie tylko pracownicy przechadzają się z talerzykami. Czy tak u Ferenca jest w urzędach? Czas na zmianę!
Małgorzata
Małgorzata 11.10.2018, 06:10
Jak można porównywać F do Puzio. Wrzucanie te dwie osoby do jednego worka to niesprawiedliwa ocena dla Puzio. Puzio to porządny człowiek, ma wspaniałą rodzinę doświadczenie i wiedzę. Pisanie o F co zrobił teraz to chyba stary temat wszyscy wiedzą jak było to można było przewidzieć. Obecna władza gminy to żenada przed wyborami robią zjeżdżalnie w parku. Niech się uczą od P. Burka i sprawią taki plac zabaw dzieciakom jaki jest na przedszkolu. Gmina potrzebuje poparcia w starostwie czy w urzędzie marszałkowskim Puzio to poparcie ma i będzie miał. Bez takiego poparcia przepadnie dużo projektów. A tak wspominając to ciekawy temat był niedawno w gminie - kolektory, pompy ciepła czy też wymiana starego pieca na nowy, należało zrobić audyt za który się płaciło 50 zł, uwaga w powiecie i innych miastach niebyło takiej sytuacji płacenia za coś bez pokrycia. Łatwo się klepie przetargi gdzie gmina zawaliła projekt oczywiście ludzie zapomnieli o tym. Inne gminy korzystają z takich projektów a nasza władza nie umie nic ogarnąć. Licząc na partnera inną gminę jakby niebyło mieszkańców chętnych do udziału ale o tym należy komunikować ludzi że coś jest realizowane a nie dać info na stronę www, która jest pożal się i liczyć na cud. W gminie brakuje komunikacji z ludem. Najważniejszy kapitał na rynku to informacja, warto aby nowa Władza zapamiętała wszystkie uwagi i wzięła się do pracy. Gmina Raniżów ma potencjał tylko musi mieć mądrą władzę a nie wygodnych zasiadaczy stołków.
Po - psl 2007-2015
Po - psl 2007-2015 10.10.2018, 22:21
MI to sie wydaje ze Pan Puzio nie ma prawa jazdy skoro chce miec prace tak blisko domu. Aczkolwiek to sa przypuszczenia.w dzisiejszych czasach bez prawa jazdy to jak bez reki.
Wolan
Wolan 14.10.2018, 21:27
Mi to sie wydaje , że Puzio ma jednak to prawo jazdy. Chyba Tobie zabrali i jeszcze nie obudziłeś się z pijackiego amorku
Tomasz
Tomasz 12.10.2018, 20:51
Bzdety, czepiacie się już takich małostek. Niech wygra Puzio będziecie jeszcze bardziej zazdrościć, że ma tak blisko.
Gosc
Gosc 10.10.2018, 22:19
Toc to bedzie to samo co za Fili Puzio wydaje sie mu ze tak latwo prowadzic sprawy zwiazane z dzialaniem gminy jeden juz byl teraz drugi sie pcha swiety z takimi to z dala od urzedow
Ewa
Ewa 14.10.2018, 22:24
Wrzucanie jak zwykle wszystko i wszystkich do jednego worka to taka mentalność Polaków, naród narzekaczy i stania w miejscu. Nie zmiany, jakie zmiany, po co zmiany, będzie nam źle i tysiąc innych durnych wymówek. A po to, to wszystko, aby żyło się nam lepiej. Puzio to dobry kandydat na Wójta i niech wygra, aby udowodnić wszystkim niedowiarkom, że człowiek wart zaufania!
Gosc
Gosc 10.10.2018, 22:13
Tak chwalicie Puzia co jako radny zrobil chyba to ze sie bawi w morsa to niech to dalej robi
Janek
Janek 12.10.2018, 21:05
Każdy w życiu ma zainteresowania a więc niech je spełnia, a jeśli Puzio chce być MORSEM to rewelacja, tylko pogratulować. Nie nasza sprawa, co robi w życiu prywatnym. A jeśli chodzi o jego działania to było ich dużo polecam przeczytanie artykułu nt. powstania 5 plenerowych siłowni szkoda, że ktoś wstrzymał projekt. A kto ma taką władzę w gminie?
To właśnie Puzio zainicjował ten projekt. Oby dalej tak działał.
http://www.korsokolbuszowskie.…
Ela Raniżów
Ela Raniżów 10.10.2018, 20:49
Zastanawiam się, dlaczego jeśli ktoś startuje i to bardzo dobry kandydat jest zawsze obsmarowany takimi bzdetami. Wypowiedzi tego typu, że się nadaje w pole są „płytkie” a co w tym złego, że ma księdza w rodzinie. Ludzie, czego wy zazdrościcie. Widzę, że w naszej gminie „głupot i zazdrość” jednak rządzi. Gość wydaje mi się, że w życiu należy mieć troszkę odwagi i podpisać się imieniem pod postem. Puzio to akurat na tym, co robi się zna w ostatnich latach jego zaangażowanie, jako radnego w mediach było widoczne. A dodatkowo wspiera konkretne akcje ważne m.in. dla zdrowia społeczeństwa. Jestem pewna, że luzie docenią pracę Puzia w regionie. WARTO!
Gorszy sort.
Gorszy sort. 10.10.2018, 23:09
JA BYM CHCIAL ALE WIJT NIE POZWALA. JA BYM CHCIAL ALE GMINY NIE STAC
Gosc
Gosc 10.10.2018, 19:02
Puzio to niech sie bierze za pole orne i niech robi w polu do wladzy niech sie nie pcha wystarczy ze ma ksiedza w rodzie to go bieda
nie ubodzie tyle w temacie
Tomala
Tomala 10.10.2018, 18:06
Pan Sobolewski to może sobie z kolan Wstać w Toalecie!!!!!
Kulturę to inni od 2 lat podnieśli o imprezach nie wspomnę.
Ten człowiek nie powinien już nigdy piastować żadnej funkcji Urzędniczej i nie tylko. Współczuję następnemu pracodawcy, który zatrudni takiego Osła nie obrażając osłów. Kompromitacja.
Patryk
Patryk 10.10.2018, 16:11
W gminie nie ma ani ładu ani składu coś się niby dzieje troszkę drogi skubną tu tam, ale nikt o tym nie wie, że to Radni naszej gminy walczą o to, aby przeszły pewne projekty. A niestety niektórzy blokują pewne kwestie. Jako mieszkaniec gminy wielokrotnie składałem pisma do samej Władzy Gminy zero odp., po czym później się dowiaduję, że pisma należ również adresować do Radnych wówczas ich „mole nie zjedzą”. Śmiem domniemać, że w urzędzie są mole, które pożerają pisma. Niech w końcu ktoś zrobi tam porządek. Pan Puzio ma szansę się wykazać z tego, co wiem to jest rzetelnym kandydatem a więc trzeba iść do przodu.
"Ciaszko "jest lekko zyc
"Ciaszko "jest lekko zyc 10.10.2018, 22:02
Z pustego nawet Salomon nie naleje. Lepiej zeby gmina zbankrutowala?? I porozrzielali nas miedzy sokolow dzikowiec? Zeby realizować projekty unijne potrzebny jest wklad wlasny. Jaki budżet ma gmina? Jakie zadluzenie zostawil po sobie pan Danie Fila? Pis juz raz prawie doprowadzil gmine do bankrutcwa swoimi przekretami to moze niech lepiej sie z dala trzyma od naszej gminy. POZDROWIENIA dla pana Burka i Chmielowca szkoda ze juz nie pamietaja juz o wojcie Danielu Fila.
Karol
Karol 10.10.2018, 15:11
Stabilizacja ;) niestety nie ma gmina stabilizacji. Nie ma lekarza pediatry dla dzieci dostępnego codziennie, gdzie w gminie jest bardzo dużo dzieci. Brak żłobka. Brak współpracy z innymi organizacjami. Zero szans rozwoju w naszej gminie dla każdej grupy wiekowej. I wiele innych ważnych kwestii... urząd nie jest przyjazny mieszkańcom bez obrazy dla Pracowników Gminy. Najlepiej siedzieć cicho "bez smrodu" i niech się dzieje co chce może jakiś projekt unijny wpadnie i jest SUKCES dla Władz gminy. Oczywiście w gminie potrzebne są zmiany, Pan Puzio powinien wygrać te wybory. Trzymam kciuki.
Mieszkaniec gminy ranizow.
Mieszkaniec gminy ranizow. 10.10.2018, 17:27
A co takiego zdziałal Pan Puzio jako radny przez swoja kadencje? Z Pisu juz mielismy jednego wojta i co z tego wyszlo? Teraz Ci sami ludzie usilnie chca " wepchac " swojegi na stolek.
Ala
Ala 14.10.2018, 22:30
Aby się dowiedzieć, co zdziałał trzeba się interesować a nie snuć takie stwierdzenia. Niech się „Mieszkaniec Gminy Raniżów” wybierze na spotkanie z P. Puzio lub poszuka info a jest tego bardzo dużo w Korso nt. działalności P. Puzio. Polecam czytać i słuchać nt. co się dzieje w gminie a najlepiej w czwartek na ryneczek podejść i porozmawiać. W życiu liczą się ludzie na których warto stawiać, Pan Puzio jest takim kandydatem. A czy PIS, chce wepchać swojego, nie to ludzie decydują tacy jak my i oby wygrał P. Puzio. Powodzenia!
franek
franek 14.10.2018, 21:35
Pan Władysław Grądziel dostał nominację na Wójtowanie od PO. Ktoś zapomniał o bezpartyjności. Działanie obecnego Wójta można porównać do działania Sobolewskiego. Za co się weźmie to całą Polska się śmieje.
Zainteresowany
Zainteresowany 18.10.2018, 19:22
I oby to ludzie w końcu zrozumieli, że za co się ci dwaj wezmą to porażka. A p Grandziel przedstawia się jako ten który wszystko potrafi . Pewnie przyszedł już czas aby spróbować chociażby projektowania.
Ania
Ania 10.10.2018, 14:36

Widać, że wszystkie komentarze piszą zwolennicy jednej strony. Dziwię się, że już ocena padła w kierunku Pana Puzio, dlatego że reprezentuje partię PIS czy też z innych powodów. Ja głosuję 21 października na człowieka a nie na partię. Pan Puzio jest odpowiednim kandydatem i zdecydowanie zmieni dużo w gminie na plus. Takich ludzie nam potrzeba, którzy słuchają społeczeństwo i będą dążyć do realizacji ważnych projektów dla gminy.
Darek
Darek 10.10.2018, 17:30
Daniel tez sluchal ludzi. Budowal drogi widmo.
Ania
Ania 11.10.2018, 11:56
Puzio to nie Daniel. Kompromitacja porównywać tych Panów do siebie. Puzio słucha i działa w tych kwestiach. A po co piszecie o Panu F. skoro wybory dotyczą innych kandydatów. - Co ma piernik do wiatraka.
Gosc
Gosc 10.10.2018, 13:31
Pan Puzio to raczej zeby nalezal do rady parafialnej na wojta to sie nie nadaje juz jeden podobny byl doprowadzil gmine do ruiny
gość
gość 9.10.2018, 21:59
Dług to spłacają podatnicy. Wójt tylko wpisuje to do projektu budżetu a rada gminy to uchwala.
Gosc
Gosc 9.10.2018, 20:20
Oczywiscie ze wójtem powinien byc pan Gradziel poniewwz oddłuzyl gmine. Ta gmine ktora zadluzyl pan F i cale zaplecze partyjne pana Puzia
Gosc
Gosc 9.10.2018, 03:07
Powinien byc wojtem G radziel wyciagnal gmine ranizow z bagna jemu sie nalezy nastepna kadencja
mieszkanka
mieszkanka 9.10.2018, 13:13
jakby nie patrzeć sporo długu spłacono
wolan
wolan 9.10.2018, 09:57
A Sobolewski wice-wójtem bo podniósł kulturę w Gminie z kolan.
Parafianie
Parafianie 9.10.2018, 09:53
Przede wszystkim stabilizacja . .brak smrodu . .jak za poprzednika .doświadczenie . . Grądziel na Wójta.

Pozostałe