Gmina Kolbuszowa. Na terenie powstającego Parku Niepodległości posadzono sto dębów

  • 11.10.2018, 09:39 (aktualizacja 11.10.2018 10:40)
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Gmina Kolbuszowa. Na terenie powstającego Parku Niepodległości posadzono sto dębów Fot. D. Garbacka Dęba z numerem 16 posadziły trzy pokolenia rodziny Peretów. Na zdjęciu od lewej: Stanisław Peret, w środku Bartłomiej Peret, nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa, oraz jego syn Wojciech.
W sobotę (6 października) na terenie powstającego w Kolbuszowej Parku Niepodległości odbyło się uroczyste sadzenie stu dębów.

 

Park o powierzchni prawie 2,5 hektara powstaje przy ul. Astrowej, na osiedlu Błonie, w pobliżu kościoła pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. - Utworzenie parku jest formą uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz stworzy mieszkańcom miejsce rekreacji i wypoczynku - wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

 

W parku, jako pierwsze, pojawiły się drzewa, które w ubiegłą sobotę zasadzili zaproszeni na uroczystość goście. 

Dominika Garbacka

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe