Pisarz i reporter Jacek Hugo-Bader będzie gościł w Kolbuszowej

  • 24.10.2018, 11:26 (aktualizacja 24.10.2018 11:37)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Pisarz i reporter Jacek Hugo-Bader będzie gościł w Kolbuszowej
Spotkanie autorskie z organizowane zostanie w czwartek, 25 października, o godz. 17. Wstęp wolny.

Na to wydarzenie zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej:

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) — reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata.

Podróżując na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku odbył samotnie podróż rosyjskim łazikiem z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w zbiorze reportaży „Biała gorączka” (Nagroda im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” 2010). 

W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – podróży na Kołymę. Jest także autorem książki „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE, i współautorem filmu dokumentalnego „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy”.

Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Lauerat nagrody MediaTory 2016 w kategorii AuTORytet. „Audyt”  jest najnowszą książką pisarza. To pierwsza część tryptyku, w którego skład wchodzi wydana w 2016 „Skucha” i w którego skład wejdzie dopiero zaplanowany przez autora „Refluks". Całość – jak pisze w  „Audycie” dziennikarz – ma stanowić osobisty, współczesny tryptyk polski; ma być zapisem przemian i bezkrwawej rewolucji widzianej oczami wałęsającego się psa.

Joanna Serafin

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe