Pisarz i reporter Jacek Hugo-Bader będzie gościł w Kolbuszowej

  • 24.10.2018, 11:26 (aktualizacja 24.10.2018 11:37)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Pisarz i reporter Jacek Hugo-Bader będzie gościł w Kolbuszowej
Spotkanie autorskie z organizowane zostanie w czwartek, 25 października, o godz. 17. Wstęp wolny.

Na to wydarzenie zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej:

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) — reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata.

Podróżując na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku odbył samotnie podróż rosyjskim łazikiem z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w zbiorze reportaży „Biała gorączka” (Nagroda im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” 2010). 

W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – podróży na Kołymę. Jest także autorem książki „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE, i współautorem filmu dokumentalnego „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy”.

Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Lauerat nagrody MediaTory 2016 w kategorii AuTORytet. „Audyt”  jest najnowszą książką pisarza. To pierwsza część tryptyku, w którego skład wchodzi wydana w 2016 „Skucha” i w którego skład wejdzie dopiero zaplanowany przez autora „Refluks". Całość – jak pisze w  „Audycie” dziennikarz – ma stanowić osobisty, współczesny tryptyk polski; ma być zapisem przemian i bezkrwawej rewolucji widzianej oczami wałęsającego się psa.

Joanna Serafin

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe