Firma zewnętrzna wchodzi do szpitala w Kolbuszowej

  • 24.10.2018, 15:39 (aktualizacja 24.10.2018, 21:58)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Firma zewnętrzna wchodzi do szpitala w Kolbuszowej Fot. Dominika Garbacka
Prawie 7,5 miliona złotych zapłaci kolbuszowski szpital konsorcjum firm, które wygrało przetarg na całodobowe utrzymanie czystości w obiektach SP ZOZ Kolbuszowa.

Umowa z zewnętrzną firmą ma zostać podpisana na cztery lata. Od listopada o porządek m.in. w budynku lecznicy i przychodni przy ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej mają dbać pracownicy szpitala przejęci przez konsorcjum.

Obawy pracowników

W sumie chęć przejścia do firmy zewnętrznej zadeklarowało ponad 30 osób. - Obawiamy się, co to będzie, ale pracować musimy,  bo z czegoś trzeba żyć - powiedziała nam jedna z osób, które zmienią pracodawcę.

- Mamy zapewnienie, że przez najbliższy rok nasze warunki pracy nie ulegną zmianie. Dojdzie nam natomiast obowiązków. Człowiek boi się tego, co nowe. Będzie nowy pracodawca, nowy zarząd. Początkiem grudnia, po przepracowanym miesiącu, będziemy mogły powiedzieć coś więcej na ten temat - dodaje nasza rozmówczyni.

Więcej niż było

To, czym będą zajmować się pracownicy konsorcjum, bardzo szczegółowo określa dokument przygotowany przez dyrekcję szpitala. Znajdziemy w nim informacje dotyczące np. tego, jak często salowe mają przecierać grzejniki, myć podłogi czy zabawki na oddziale dziecięcym.

- Zawyżyliśmy poprzeczkę tej firmie, aby nikt nie mógł później powiedzieć, że jest gorzej, niż było do tej pory - mówi dyrektor Strzelczyk. 


Oni wygrali przetarg:

Konsorcjum firm z Wrocławia:

  • Impel Facility Services Sp. z o.o.
  • Optima Care Sp. z o.o. 
  • Optima Cleaning Sp. z o.o.
  • Hospital Service "Company: Sp. z o.o. Sp. K.7 

Zaproponowana kwota: 7 432 119,36 zł 

Joanna Serafin

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Piotr zdegustowany
Piotr zdegustowany 26.10.2018, 11:51
7,5na 4 lata czy na rok niezaduzo troche kto kiedy sie wezmie za to mafie na ratowanie porodowki i ginekologi nie bylo a tu prosze tyle kasy placic lekka reka szpital przeciez bogaty
Dzieg
Dzieg 25.10.2018, 17:28
Czy ktoś zapytał dyrektora jaka to oszczędność będzie na tej nowej firmie bo jakoś nie ma tym mowy???

Pozostałe