Nowe fakty w sprawie śmierci 25-latka, który zginął w pożarze auta w Trzęsówce

  • 31.10.2018, 23:07 (aktualizacja 31.10.2018, 23:11)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Nowe fakty w sprawie śmierci 25-latka, który zginął w pożarze auta w Trzęsówce Fot. Archiwum Korso Zwłoki 25-latka znaleziono w terenowym oplu frontera.
Z ustaleń prokuratury wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było działanie ognia i wysokiej temperatury. Przeprowadzone badanie wykazało we krwi zmarłego wysoką zawartość alkoholu etylowego - ponad 3 promile.

- Biegli ustalili, że źródło powstania ognia i pożaru pojazdu zlokalizowane było w obszarze komory silnika, a wpływ na powstanie zarzewia ognia miało podłączenie wyciągarki samochodowej - wyjaśnia Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

- Zdaniem biegłych pożar powstał najprawdopodobniej w wyniku przeciążenia instalacji elektrycznej zasilającej wyciągarkę podczas pracy w zablokowaniu liny - dodaje nasz rozmówca.

Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Prokuratura czeka na opracowanie opinii przez biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Mają oni ustalić, czy we krwi 25-latka znajdowały się środki odurzające.

Przypomnijmy. Tragedia rozegrała się w nocy z piątku na sobotę (z 9 na 10 lutego) na terenie Trzęsówki przed godz. 1. Koledzy mieli odwieźć Łukasza do domu. Jechali polną drogą. Samochód zakopał się w błocie. Znajomi 25-latka poszli po pomoc. Kiedy wracali, terenowy opel już się palił. W środku był młody mieszkaniec Trzęsówki.

 

 

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe