Odra - czy należy się jej bać?

  • 04.11.2018, 20:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Odra - czy należy się jej bać?
Co raz częściej w mediach słysz się o kolejnych ogniskach choroby.

Główny Inspektor Sanitary podkreśla, że szczepionki nie mogą być zastąpione jakimikolwiek innymi środkami ochrony. - Stosowana w Polsce szczepionka przeciwko odrze jest skuteczna i bezpieczna - czytamy w komunikacie GIS.

Odra rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Infekcja nie trwa długo, ale powikłania choroby mogą być wyjątkowo groźne.

Dziecko, które nie jest zaszczepione, a zachorowało na odrę, może być narażone na m.in. zapalenie mózgu, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie płuc. Może też wystąpić zapalenie ucha środkowego czy zapalenie mózgu – rozwijające się dopiero po 7-10 latach od przechorowania odry.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
olek
olek 05.11.2018, 19:38
"Stosowana w Polsce szczepionka przeciwko odrze jest skuteczna i bezpieczna" - jeśli tak jest to dlaczego żaden lekarz ani tez żaden urzędas nie chce dac takiej gwarancji na piśmie i wziąść odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne. Co z odrą poszczepienną, która także występuje i dlaczeg nigdy nie jest ujmowana w statystykach? Czy wszyscy dorośli doszczepiają się (szczepionka z przed 30 lat nie dzała) , czy też dzieci mają stanowić dla nic kokon ochronny? Odra zawsze występowała mniej lub więcej (średnio 50-150 przypadków rocznie) epidemia tylko w mediach. Powikłania po szczepienach występują tak samo jak i po chorobie. Więc zanim coś powiemy ż jest skuteczne i bezpieczne a nie możemy dać na to dowodów i gwarancji to zamilczmy.

Pozostałe