Odra - czy należy się jej bać?

  • 4.11.2018, 20:30
  • Anna Pocałuń
Podziel się:
Oceń:
Odra - czy należy się jej bać?
Co raz częściej w mediach słysz się o kolejnych ogniskach choroby.

Główny Inspektor Sanitary podkreśla, że szczepionki nie mogą być zastąpione jakimikolwiek innymi środkami ochrony. - Stosowana w Polsce szczepionka przeciwko odrze jest skuteczna i bezpieczna - czytamy w komunikacie GIS.

Odra rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Infekcja nie trwa długo, ale powikłania choroby mogą być wyjątkowo groźne.

Dziecko, które nie jest zaszczepione, a zachorowało na odrę, może być narażone na m.in. zapalenie mózgu, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie płuc. Może też wystąpić zapalenie ucha środkowego czy zapalenie mózgu – rozwijające się dopiero po 7-10 latach od przechorowania odry.

Anna Pocałuń
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
olek
olek 5.11.2018, 19:38
"Stosowana w Polsce szczepionka przeciwko odrze jest skuteczna i bezpieczna" - jeśli tak jest to dlaczego żaden lekarz ani tez żaden urzędas nie chce dac takiej gwarancji na piśmie i wziąść odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne. Co z odrą poszczepienną, która także występuje i dlaczeg nigdy nie jest ujmowana w statystykach? Czy wszyscy dorośli doszczepiają się (szczepionka z przed 30 lat nie dzała) , czy też dzieci mają stanowić dla nic kokon ochronny? Odra zawsze występowała mniej lub więcej (średnio 50-150 przypadków rocznie) epidemia tylko w mediach. Powikłania po szczepienach występują tak samo jak i po chorobie. Więc zanim coś powiemy ż jest skuteczne i bezpieczne a nie możemy dać na to dowodów i gwarancji to zamilczmy.

Pozostałe