WYNIKI WYBORÓW | Dzikowiec wybrał wójta. Został nim Józef Tęcza | WYBORY 2018

  • 5.11.2018, 07:16 (aktualizacja 05.11.2018 07:23)
WYNIKI WYBORÓW | Dzikowiec wybrał wójta. Został nim Józef Tęcza | WYBORY 2018 Fot. Joanna Serafin Józef Tęcza (54 l.) będzie kierował gminą przez najbliższe 5 lat.
Dokładnie 283 głosy wynosiła różnica między dwoma kandydatami ubiegającymi się o fotel wójta gminy Dzikowiec.

W drugiej turze zmierzyli Jerzy Sito z Dzikowca i Józef Tęcza z Nowego Dzikowca. 

Mieszkańcy zdecydowali, że to właśnie obecny zastępca wójta, powinien dalej rządzić gminą. Józef Tęcza zdobył 56,93 proc. głosów a jego kontrkandydat - 43,07 proc. 


Wynik drugiej tury:

Jerzy Sito (55 l.) - 879 głosów (43,07 proc.)

Józef Tęcza (54 l.) - 1162 głosy (56,93 proc.)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Andrzej
Andrzej 9.11.2018, 17:24
Dziwia mnie troche komentarze ponizej i z cala doza pewnosci zgadzam sie z opinia "obserwatorki". Na wojta powinna kandydowac osoba z zewnatrz nie prcownik gminy czy czlonek rady. Zarowno jedna jak i druga osoba maja pewne doswiadczenie w roznych dziedzinch i nie nalezy ich obrazac zrobili duzo dla gminy i z tego co sie orientuje nie dlatego "ze trzeba bylo" ale z satysfakcja, checia pomocy i wielka pasja. Jednak obawiam sie ze niektore decyzje byly podejmowane po przez duzy nacisk osob z zewnatrz i ustawki polityczno - koscielne. Tak moi drodzy koscielne bo niejednokrotnie słyszelismy ogloszenia parafialne i stanowisko ksiedza proboszcza co do wyborow. Moim zdaniem osoba z zewntrz stawilaby czola takim tanim koscielnym rozgrywką. Mam nadzieje ze wojt obecny raczej bedzie patrzyl z przymrozeniem oka na kler i skoncentruje sie na ludziach i ich potrzebach.
dzikowiak
dzikowiak 7.11.2018, 20:26
Sito by wygrał gdyby nie zacny marian hopek i piotr kowal, którzy agitowali po domach i z ambony.
harnaś z gór
harnaś z gór 7.11.2018, 22:09
U mnie w domu jakoś nikogo nie było, żadnej agitacji, wygrał lepszy, ten sito nie ma żadnego autorytetu,pewnie i w tej straży był po znajomości, a teraz jest radny bezradny, wielki kandydat na wójta:-)
Józek
Józek 7.11.2018, 07:27
Wszystkie Józki to fajne chłopaki.
obserwatorka
obserwatorka 6.11.2018, 17:02
Szczerze jestem zaskoczona,jako była mieszkanka gminy Dzikowiec nie spodziewałam się, że wybory samorządowe wzbudzają takie emocje w tej gminie.Po bardzo długich latach rządów jednego wójta sami widzicie kto pracuje w urzędzie, obecne wybory tego nie zmienią -to jest niestety polityka!ażeby coś zrobić trzeba coś robić-7-15 i do domku,tak się nie da zmienić tej gminy.Przydałby się Wójt tak zwany przyjezdny,no ale cóż takiego kandydata nie było, a szkoda po drugie to frekwencja wyborcza też nie była oszalamiajaca.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców!!!na rozliczanie przyjdzie jeszcze czas......
bezstronnie
bezstronnie 6.11.2018, 06:57
napiszcie jak radny powiatowy i sam poseł zastraszali agitujących na rzecz J. Sito, zresztą cały urząd i całe rodziny urzędników zastraszone, w tej kwestii nic się nie zmieniło.
wp.pl
wp.pl 6.11.2018, 13:38
Wybory są demokratyczne, i chyba nikt nikogo nie sprawdzał jak ktoś głosował, okienka były przedzielone i nikt nikogo też nie podglądnął, także tylko idiota dałby się zastraszyć
Roma
Roma 5.11.2018, 16:09
Ten Wojt to nadaje sie tylko na radnego.
Aby cos z nim zalatwić to obiecuje gruszki na wierzbie , a nie dotrzymuje słowa.
Klęska !
Anka
Anka 6.11.2018, 11:48
Za to Sito nawet na radnego sie nie nadaje, dwi kadencje i co zrobił? Tylko sprzeciw albo brak głosowania nic konstruktywnego
Dzikowianka
Dzikowianka 5.11.2018, 13:18
Byl chyba 2 lata zastępcą wójta juz. I co zrobil? NIC!!! NO WLAŚNIE.
Anka
Anka 6.11.2018, 11:45
Prowadził kilka inwestycji naraz: remont dworku, budowa żłobka i inne. Pracował po 12 godzin. Bo to jest człowiek pracy i uczciwości, a nie kłamstwa , oszustwa i braku kompetencji.
Gość
Gość 5.11.2018, 08:03
Wygrało doświadczenie, wiedza i dobro mieszkańców - czekam na dłuższe godziny pracy w jeden dzień tygodnia, a przegrały tanie chwyty typu, turystyka, uzbrajanie działek - komu i po co, no chyba że swoich działek i za publiczne,,,,,,
Gd
Gd 5.11.2018, 17:13
'' Wiedza '' 😅😂😂
Mgr inż.
Mgr inż. 6.11.2018, 13:55
Kolego, nie obrażaj wykształconych ludzi.
Elektorat
Elektorat 5.11.2018, 07:29
Świat oszalał, a gminę będzie reprezentował "bałwan"
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.11.2018, 15:27
Do Elektorat:
Nie mierz wszystkich swoją miarką. Taki poziom wypowiedzi świadczy, że pojęcie kultury osobistej jest ci obce. Na szczęście przeciętny mieszkaniec Gminy Dzikowiec ma więcej oleju w głowie niż ty. Musisz z tym żyć, możesz również zmienić miejsce zamieszkania. Dla Gminy i mieszkańców żadna strata.
xyz
xyz 6.11.2018, 13:43
Wszyscy oszaleli oprócz mnie :-)
Wyborca
Wyborca 6.11.2018, 11:42
Gdyby wygrał Sito , to byłaby powtórka z Raniżowa sprzed lat. Człowiek ten zdobył tyle głosów wykorzystując niewiedzę, głupotę, słabośc a nawet osobiste niepowodzenia wyborców. Ludziom opowiadał o zwolanieniach, pracy dla wielu a potem w Korso mówił, że nie on nikogo nie będzie zmieniał. Te kłamstwa powinny dac do myslenia. Pijaczkom płacił po 10 zł i w dniu wyborów ich woził na głosowanie, to jest przerwanie ciszy w tym przypadku. Jest to człowiek, który zdradził swoich kolegów, po trupach do celu. Żal mi wyborców , których tak omamił. Kłamstow ma krótkie nogi Panie Sito , a za nieuczciwość przyjdzie kiedyś zapłacić.
XX
XX 5.11.2018, 16:21
Ludzie oszaleli
K
K 5.11.2018, 09:29
Panie Sito przegraną trzeba przyjąc godnie, a nie...
Gd
Gd 5.11.2018, 17:11
A jak ją przyjął?,
Dziki
Dziki 6.11.2018, 11:48
Jak ktoś tak bezczelny i niegodny może przyjąć coś godnie?

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------