Komentarze powyborcze kandydatów na wójta Dzikowca

  • 8.11.2018, 20:30
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Komentarze powyborcze kandydatów na wójta Dzikowca Fot.Archiwum
Mieszkańcy gminy Dzikowiec, w niedzielę, 4 listopada wzięli udział w drugiej turze wyborów na wójta. Włodarzem gminy został Józef Tęcza, który zdobył ponad 56 proc. poparcia.

W wyborach, które odbyły się 21 października, na stanowisko wójta startowało czworo kandydatów. Byli to Edward Klecha, Edyta Kosiorowska - Matejek, Jerzy Sito i Józef Tęcza. W dogrywce udział wzięli Jerzy Sito oraz Józef Tęcza. W pierwszej turze Sito zdobył 615 głosów poparcia (25,82 proc.), natomiast Tęcza przeszedł do kolejnej próby z wynikiem 1 081 głosów za (45,38 proc.)

Po dwóch tygodniach dodatkowej kampanii obaj kandydaci ponownie poddali się głosowaniu obywateli. W minioną niedzielę, 4 listopada, poznaliśmy ostateczny wynik. Wójtem gminy Dzikowiec został obecny zastępca Józef Tęcza. Jerzy Sito przegrał z konkurentem 283 głosami. Jednak przegrany pozostanie, jak dotychczas, radnym gminnym.

 

 

- Wynik jest taki, jaki jest - mówi po wyborach Jerzy Sito. - Cieszę się z tego, że wyborcy zechcieli pójść do wyborów, że zechcieli na mnie zagłosować. Gratuluję zwycięzcy. Ktoś musiał wygrać, ktoś musiał przegrać. Dwóch wójtów naraz nie może być. Wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali mnie na radnego gminnego. Jeżeli chodzi o radę, trudno mówić o partyjnych rozgrywkach w takiej małej gminie. Dotychczas współpraca radnych przebiegała dobrze. Zobaczymy, jak będzie teraz. Mam kilka pomysłów na ulepszenie naszej gminy. Sam jako jeden radny nie zrobię nic. Jeżeli rada będzie zgodna w całości, to zrobimy wszystko - dodaje nasz rozmówca.

 

 

 

 

- Emocje wyborcze powoli opadają. Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku, cieszę się, że mieszkańcy gminy docenili moją dotychczasową pracę i zaangażowanie. Zdaję sobie sprawę, że wygrana w wyborach to dopiero początek, teraz czeka mnie sukcesywne realizowanie mojego programu. Wiem, że spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność. Nie przewiduję większych zmian pracowniczych, a jeśli chodzi o przesunięcie godzin pracy urzędu, myślę, że po uzgodnieniu z pracownikami zmiany zostaną wprowadzone zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Jeżeli chodzi o współpracę z nową radą gminy, mam nadzieję, że uda się nam porozumieć dla dobra i przyszłości całej gminy. Znam radnych i wiem, że zależy im na rozwoju wszystkich miejscowości. Są to ludzie odpowiedzialni, doświadczeni i bardzo zaangażowani w swoją pracę - powiedział Józef Tęcza po tym, gdy wynik głosowania był już znany. Na pytanie o to, czy chce powołać swojego zastępcę, Józef Tęcza nie odpowiedział konkretnie.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe