Gmina Raniżów. Będą oszczędności na prądzie. 600 tysięcy złotych dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych

  • 12.11.2018, 14:06
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Raniżów. Będą oszczędności na prądzie. 600 tysięcy złotych dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych Archiwum Korso
Najważniejszym plusem korzystania z paneli fotowoltaicznych jest posiadanie własnej energii elektrycznej. Pozwala ona w dużym stopniu zredukować wysokie rachunki za prąd. Panele fotowoltaiczne zmieniają energię pochodzącą z promieniowania słonecznego na energię prądu stałego.

W maju 2017 roku gmina Raniżów złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Zastosowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, jako źródła energii elektrycznej dla obiektów użyteczności  publicznej w Gminie Raniżów". Samorząd otrzymał 666 tys. 648 zł dofinansowania.

W ramach przyznanej dotacji mikroinstalacje fotowoltaiczne (nazywane również ogniwami fotowoltaicznymi) pojawią się na ośmiu budynkach znajdujących się na terenie gminy. Dwie z nich zostaną zamontowane na budynku Urzędu Gminy w Raniżowie. Po jednej instalacji zostanie zamontowane w Raniżowie na budynkach: stacji uzdatniania wody, Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej oraz oczyszczalni ścieków. Kolejne dwie instalacje zostaną rozmieszczone na budynkach Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej oraz Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Woli Raniżowskiej. Ostatnia instalacja zostanie zamontowana na budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Mazurach.

Przetarg na roboty budowlane raniżowski samorząd ogłosił we wrześniu. Na zapytanie ofertowe gminy odpowiedziały dwie firmy. Bezpośrednio przed otwarciem ofert gmina podała kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - 936 tys. 635 zł 49 gr. Oferty okazały się jednak tańsze. O ile?

Firma Reconal Sp. z o.o. wyceniła zadanie na nieco ponad 805 tys. zł i to ona została wybrana na wykonawcę zadania. Druga z ofert opiewała na kwotę 828 tys. 792 zł (firma Solartime Sp. z o.o. z Rzeszowa).

Gmina ogłosiła również  zapytanie ofertowe dotyczące pełnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania.  Odpowiedziało na nie czterech oferentów. Najkorzystniejszą  z nich przedstawiła firma Labor Sp. z o.o. z Rzeszowa, która wyceniła realizację zadania na 7 tys. 380 zł. Zadanie ma być gotowe do 14 grudnia 2018 roku.

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe