Gmina Cmolas. Utylizacja azbestu czy produkcja styropianu? Co będzie produkowane zamiast cegły w hadykowskiej Ceramice?

  • 23.11.2018, 07:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Utylizacja azbestu czy produkcja styropianu? Co będzie produkowane zamiast cegły w hadykowskiej Ceramice? Fot. B.Posłuszny
Na ostatnim zebraniu wiejskim w Hadykówce Eugeniusz Galek, wójt gminy, informował mieszkańców o tym, że pojawili się nowi inwestorzy zainteresowani starą cegielnią. Nie byli jednak zainteresowani produkcją budulca.

 

Rakotwórcze składowisko

 

Pierwszy z zainteresowanych zaproponował, że na tak dużej nieruchomości, która ma ponad 20 ha, chciałby zlokalizować składowisko wyrobów zawierających azbest. Rakotwórczy składnik znajdujący się m.in. w eternicie. Jak powiedział włodarz gminy, na spotkaniu sołeckim w Hadykówce, póki gmina ma możliwości, nadal będzie starała się nie dopuścić do lokalizacji w tym miejscu takiego szkodliwego dla mieszkańców przedsięwzięcia.

Kolejny z chętnych chciał otworzyć w Hadykówce wytwórnię styropianu. Gmina uznała, że to również byłoby szkodliwym rozwiązaniem. I w tym przypadku usłyszał on "nie". - Jeżeli gmina uważa, że przez inwestora mogłoby dojść do zatrucia środowiska, to wtedy możemy go zablokować - powiedział w rozmowie z nami Eugeniusz Galek. - Takich inwestorów nie potrzebujemy, oni są z mety odrzucani - kontynuuje przedstawiciel gminy. Jak dodał wójt, niektóre decyzje środowiskowe wydaje samorząd. Oznacza to, że jeżeli urząd uważa, że coś byłoby szkodliwe, może wówczas nie dopuścić inwestora do wejścia na teren gminy Cmolas. - Na razie nie ma kolejnych konkretnych inwestorów. Bliżej przetargu będzie coś więcej wiadomo - skwitował Galek.

 

 

 Przetarg i egzekucja

 

 Jak informuje sędzia Marek Nowak, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, sprawą Ceramiki Hadykówka zajmował się Sąd Rejonowy w Kolbuszowej. - W sądzie w Kolbuszowej toczyło się postępowanie egzekucyjne nieruchomości - mówi rzecznik sądu. - Było to z wniosku szeregu wierzycieli. Tymi wierzycielami były osoby fizyczne, podmioty gospodarcze i instytucje, m.in. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Skarb Państwa, Podkarpacki Inspektor Ochrony Środowiska i gminy - wymienia przedstawiciel sądu i dodaje, że dłużnikiem była Ceramika Polska Spółka z o.o. w Rzeszowie.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ochr.środowiska
ochr.środowiska 23.11.2018, 14:55
Żadnej trucizny w centrum Hadykówki !!!!!!!!!
Reno
Reno 24.11.2018, 12:53
to wy macie tam jakieś "centrum"?? hahaha
?
? 25.11.2018, 22:11
Centrum nie, ale śródmieście.
Śmiechu
Śmiechu 23.11.2018, 11:15
Ponoć będzie zgoda jeśli przyjdzie jakiś gigant motoryzacyjny do tego musi to być renomowana firma... a nie jakiś fiat, renault czy skoda..

Pozostałe