Młodzi pływacy Fregaty Kolbuszowa mają za sobą kolejne starty

• 24.11.2018, 07:00
  • Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
Młodzi pływacy Fregaty Kolbuszowa mają za sobą kolejne starty Fot. M. Jastrzębski Pływacy Fregaty z miesiąca na miesiąc osiągają coraz lepsze wyniki. Na zdjęciu od lewej: Mikołaj Wójcik, Brian Skowroński, Szczepan Wójcik.
Podopieczni Bartka Pietryki ostatnio pokazali się w Tarnobrzegu i w Mielcu.

10 listopada nasi pływacy pokazali się w Tarnobrzegu w zawodach drugiej rundy jesienno-zimowej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci (10-11 lat). W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z 13 klubów z całego Podkarpacia. Nasz klub reprezentowała grupa 9 zawodników. - Zawodnicy Fregaty zdobyli 6 medali, w tym trzy złote, srebrny i dwa brązowe – zaznaczał trener Bartosz Pietryka.

Kilka osób zasłużyło na wyróżnienie. Wśród nich był Braian Skowroński, który zdobył  dwa złote medale. Był najlepszy na 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. Został najlepszym zawodnikiem wśród 11-latków wg punktacji FINA. Julia Szklarz zdobyła złoty medal na 50 metrów stylem grzbietowym i srebrny medal na 1000 metrów stylem dowolnym. Mikołaj Wójcik wywalczył zaś dwa brązowe medale, na 50 metrów stylem grzbietowym i na 100 metrów stylem dowolnym. Ponadto, sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie: Szklarz, Woźniak, Wójcik, Skowroński zdobyła srebrny medal.

11 listopada nasi pływacy reprezentowali Fregatę i miasto Kolbuszowa na zawodach z okazji Święta Niepodległości w Mielcu. - Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając 22 medale, w tym 10 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych, co dało klubowi trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej – zaznaczał Pietryka.

Braian Skowroński zdobył 4 złote medale, na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym oraz 100 metrów stylem zmiennym. Julia Szklarz zgarnęła dwa złote medale, na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym, oraz dwa brązowe medale, na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym. Szczepan Wójcik zgarnął złoty medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, dwa srebrne medale, na dystansie 100 metrów stylem zmiennym i 200 metrów stylem dowolnym, i brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym.

Klasę pokazał Mikołaj Wójcik. Zgarnął złoty medal na 100 metrów stylem motylkowym, srebrny medal na 200 metrów stylem motylkowym i brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym. Wiktor Blicharz zdobył złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym i brązowy medal na 200 metrów stylem klasycznym. Michał Szostak zdobył dwa srebrne medale, na 100 metrów i 200 metrów stylem grzbietowym. Milena Szewc wywalczyła złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym i dwa razy czwarte miejsce na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Kornelia Woźniak zgarnęła dwa brązowe medale, na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem klasycznym, i czwarte miejsce na 100 metrów stylem zmiennym. – Paru zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Zasłużyli na pochwały – oceniał Pietryka.

Naszych pływaków będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę na kolbuszowskim basenie. Firma nagrody.pl organizuje w naszym mieście miting pływacki.