Z PODKARPACIA. Sanoczanka chce przejechać psim zaprzęgiem z Norwegii do Szwecji. Głosuj na Sabinę!

  • 23.11.2018, 22:29 (aktualizacja 23.11.2018 22:39)
  • Martyna Sokołowska/Korso Gazeta Sanocka
Podziel się:
Oceń:
Z PODKARPACIA. Sanoczanka chce przejechać psim zaprzęgiem z Norwegii do Szwecji. Głosuj na Sabinę! Fot. Archiwum prywatne
Sabinie z Sanoka marzy się podróż psim zaprzęgiem przez arktyczne bezdroża północnej Skandynawii. Bierze udział w konkursie Fjällräven Polar 2019, dzięki któremu to marzenie może się spełnić. Ale aby dostać się do finałowej grupy, potrzebuje Waszych głosów.

Fjällräven Polar to 300 kilometrowa podróż psimi zaprzęgami przez arktyczne bezdroża północnej Skandynawii. Uczestnicy wyruszają z Signaldalen w Norwegii do Väkkäräjärvi w Szwecji. Co roku w wyprawie bierze udział 20 osób z całego świata. Co ciekawe, uczestnicy nie mają wcześniej doświadczenia w powożeniu psami, wszystkiego uczą się podczas wyprawy pod okiem ekspertów.

Reguły konkursu są następujące:

Świat jest podzielony na 10 dystryktów (w skład każdego dystryktu wchodzi kilka, kilkanaście państw). Głosowanie trwa niecały miesiąc. Po tym czasie, jury wybiera po dwie osoby z dystryktu: jedną, z najwyższą ilością głosów internautów, a drugą według własnego uznania.

Sugerują się informacjami zawartymi w aplikacjach.

- Startuję w tym konkursie kolejny raz. Wcześniej zgłaszałam swą kandydaturę z okręgu Centralnej Europy, ale pomimo tego, że zdobyłam prowadzenie w Polsce, nie dało mi to wyższej pozycji pomiędzy państwami i ostatecznie znalazłam się na dziewiątej lokacie w dystrykcie. W tym roku zmieniłam plan i w związku z tym, że od prawie 12 lat mieszkam w Norwegii, postanowiłam wystartować z dystryktu NORDIC WEST. Tym razem konkuruję pomiędzy Duńczykami, Norwegami i Islandczykami - opowiada Sabina.

Głosowanie potrwa do 13 grudnia. Dzięki Wam Sabina może znaleźć się w finałowej 20. konkursu. Głosować można TUTAJ.

- Kocham być w ruchu! Odkrywać, poznawać, smakować, doświadczać... Od zawsze natura stanowiła istotny element mojego życia, a miłość do psów wyssałam chyba z mlekiem matki. Poza tym uwielbiam podróżować. Każdą, wolną od pracy chwilę wykorzystuję planując kolejne tripy. Czasami są to eskapady „wokół komina”, ale dają nie mniejszą radość, niż te „wysokobudżetowe”. Perspektywa zasypiania pod tańczącą na niebie zorzą polarną, współpracy z psami, spotkania pasjonujących osób, i dzika, surowa, północna natura, która od wielu lat stanowi moją inspirację, to bodźce by wystartować ponownie w tym konkursie. Wierzę, że z pomocą ludzi się uda! - mówi Sabina.

 

Martyna Sokołowska/Korso Gazeta Sanocka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe