Osiem pracownic kolbuszowskiego laboratorium analitycznego protestowało w Warszawie

  • 26.11.2018, 21:28
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Osiem pracownic kolbuszowskiego laboratorium analitycznego protestowało w Warszawie Fot. Anna Kosiorowska
Rozmowy związków zawodowych techników medycznych i diagnostów laboratoryjnych z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia odbyły się w środę (14 listopada). W tym samym czasie, przed budynkiem ministerstwa, trwała pikieta wspierająca związkowców w rozmowach.

W proteście, który odbył się przed budynkiem ministerstwa, wzięło udział kilkuset pracowników laboratoriów diagnostycznych z podkarpackich szpitali. Wśród nich znaleźli się diagności z Kolbuszowej.

Pozostali pracowali

- Z naszego laboratorium pojechało protestować osiem osób. Pojechali z nas ci, którzy mieli wtedy dzień wolny, bo nie byli w tym dniu objęci grafikiem i ci, którzy mogli wziąć urlop, nie zakłócając w ten sposób działalności laboratorium - powiedziała nam jedna z pracownic kolbuszowskiego laboratorium, która również uczestniczyła w proteście. - Pozostała część personelu wykonywała w tym czasie pracę rutynową w Kolbuszowej - zapewniła. 

Jak dodała, manifestację sprowokowały pracownice laboratoriów w Kolbuszowej i Mielcu. - Pojechało z nami całe Podkarpacie, byli z nami  przedstawiciele laboratorium z Ustrzyk Dolnych, Leska, Jasła, Krosna, Sanoka, Brzozowa, Rzeszowa, Łańcuta, Nowej Dęby i Sędziszowa Małopolskiego. Wszyscy walczymy o lepszą przyszłość - podkreśliła.

Co z obietnicami?

Przypomnijmy, że pracownicy Laboratorium Analitycznego SP ZOZ w Kolbuszowej rozpoczęli protest 9 października. Do pracy przyszły wtedy tylko cztery osoby. Reszta personelu poinformowała kierowniczkę jednostki, że przebywa na zwolnieniach chorobowych. Pacjenci byli odsyłani do domów, a badania wykonywano tylko w pilnych przypadkach.

Personel  kolbuszowskiego laboratorium wyraził w ten sposób swoje niezadowolenie z otrzymywanych wynagrodzeń. Po sześciu dniach protest został zakończony. Jak poinformowała nas 16 października Stanisława Jemioło, kierownik Laboratorium Analitycznego SP ZOZ w Kolbuszowej, wpływ na jego zakończenie miały obietnice złożone przez dyrektora szpitala, starostę powiatu kolbuszowskiego oraz posła Zbigniewa Chmielowca.

Czy obietnice zostały spełnione? - Cały czas czekamy na analizę porównawczą uczynioną przez Ministerstwo Zdrowia w oparciu o dane uzyskane w toczących się rozmowach ze związkami zawodowymi pracowników diagnostyki. Pan dyrektor razem ze starostą i posłem Chmielowcem obiecali nam, że będziemy się wspólnie upominać w Ministerstwie Zdrowia i starać się o to, żeby ministerstwo zrozumiało, że tak się nie postępuje z grupami zawodowymi o porównywalnym wykształceniu i obowiązkach - powiedziała nam Stanisława Jemioło, kierownik Laboratorium Analitycznego SP ZOZ w Kolbuszowej. - Rozpoczęły się rozmowy i dużo rzeczy jest do wyjaśnienia.

 

Więcej w aktualnym numerze Korso 

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe