Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej zwiedzili ciekawe miejsce

  • 26.11.2018, 07:00
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej zwiedzili ciekawe miejsce Fot. Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej Wycieczka była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu przez TPHK w ramach konkursu "Tydzień Edukacji Globalnej 2018" realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji będącego elementem projektu "Edukacja globalna – 2018. Regranting dla organizacji pozarządowych" współfinansowanego przez Ministerstw
Wielkoformatowa mapa to tylko jeden punkt z ich wycieczki.

Odwiedzili Park Edukacji Globalnej w Krakowie oraz wzięli udział w warsztatach, na których odkrywali niezwykłe oblicza Arktyki. Wioski Świata w Krakowie to jedyne miejsce w Polsce, ale i w Europie, gdzie różnorodne kultury znajdują się obok siebie, na wyciągnięcie dłoni. Wokół wielkoformatowej mapy świata ułożonej z kostki brukowej powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów: tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo. W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata.

Po zwiedzeniu Wiosek Świata uczniowie byli także na Wawelu i w krypcie, gdzie spoczywa marszałek Józef Piłsudski oraz prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. - To była doskonała okazja, aby jeszcze raz uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - podsumowuje Ewa Kopeć, prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej.

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe