Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej zwiedzili ciekawe miejsce

  • 26.11.2018, 07:00
  • Dominika Garbacka
Uczniowie PSP im. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej zwiedzili ciekawe miejsce Fot. Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej Wycieczka była możliwa dzięki grantowi pozyskanemu przez TPHK w ramach konkursu "Tydzień Edukacji Globalnej 2018" realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji będącego elementem projektu "Edukacja globalna – 2018. Regranting dla organizacji pozarządowych" współfinansowanego przez Ministerstw
Wielkoformatowa mapa to tylko jeden punkt z ich wycieczki.

Odwiedzili Park Edukacji Globalnej w Krakowie oraz wzięli udział w warsztatach, na których odkrywali niezwykłe oblicza Arktyki. Wioski Świata w Krakowie to jedyne miejsce w Polsce, ale i w Europie, gdzie różnorodne kultury znajdują się obok siebie, na wyciągnięcie dłoni. Wokół wielkoformatowej mapy świata ułożonej z kostki brukowej powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów: tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo. W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata.

Po zwiedzeniu Wiosek Świata uczniowie byli także na Wawelu i w krypcie, gdzie spoczywa marszałek Józef Piłsudski oraz prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką. - To była doskonała okazja, aby jeszcze raz uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - podsumowuje Ewa Kopeć, prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej.

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------