Młodzi nie pójdą „na dymka”

  • 05.09.2016, 05:02
  • Justyna Trąd

Podziel się:

Oceń:

Młodzi nie pójdą „na dymka” pixabay.com
Zakaz sprzedaży e-papierosów niepełnoletnim, wyjście z obrotu papierosów aromatyzowanych, drastyczne obrazki na opakowaniach – to tylko niektóre zmiany, które weszły w życie wraz z nową ustawą. Co na to nasi palacze?

11 sierpnia Andrzej Duda, prezydent RP, odpisał nowelizację ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W noweli znalazło się  parę znaczących zmian, które utrudnią życie wielbicielom przysłowiowego „dymka”. Rewizja ustawy ma zmienić nawyki palących. Nowe przepisy kładą duży nacisk na informowanie palaczy o niekorzystnych zmianach, które palenie wywołuje w ich organizmach. Formę tego informowania i poszczególne zakazy oraz nakazy, które rząd Polski nakłada na palących, sklepy sprzedające papierosy czy w końcu koncerny tytoniowe swoją dyrektywą wymusiła na Polsce Unia Europejska.

E-papieros od 18 lat
Jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą zmianą, którą wprowadzają nowe przepisy, jest zakaz palenia papierosów elektronicznych przez osoby nastoletnie. Młodzież nie kupi więc e-papierosów bez okazania dowodu osobistego. „Ustawa obejmuje zakazem palenia wyrobów tytoniowych, również palenie nowatorskich wyrobów tytoniowych (tj. spożycie substancji uwalnianych za pomocą takiego wyrobu) i palenie papierosów elektronicznych (tj. spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielanej przez papieros elektroniczny), z wyjątkiem palarni i innych miejsc do tego wyznaczonych.” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta. Ponadto e-papierosów, nie dość, że nie zapalimy, to nie kupimy na terenie miejsc objętych zakazem palenia (w przyszpitalnych i szkolnych sklepikach, na terenach obiektów sportowych, w automatach).

Więcej w 35 numerze Korso Kolbuszowskie

Justyna Trąd

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe