Cmolas. Kto chciał obciąć wójtowi?

  • 28.11.2018, 22:54
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Cmolas. Kto chciał obciąć wójtowi?
Wójt Cmolasu zarobi o 150 zł więcej. Według sekretarza to minimalna podwyżka. Jeden z nowych rajców wnioskował jednak o mniejsze pobory. Na pierwszej sesji nowej rady zebrani musieli ustalić zarobki wójta. Eugeniusz Galek - żeby nie krępować radnych -  opuścił salę na czas dyskusji o wysokości jego pensji.

Po czterech latach 

- Z chwilą złożenia ślubowania wójt podjął urząd i rozpoczął nową kadencję, która będzie trwać od 2018 r. do 2023 r. (pięć lat przyp. red.), więc winniśmy mu ustalić nowe wynagrodzenie - powiedział nowy przewodniczący Ryszard Warzocha.

 Marian Posłuszny, sekretarz gminy, poinformował, że łącznie miesięczna pensja włodarza wynosić będzie 10 180 zł brutto. - Jak wynika z ustawy, Rada Gminy w Cmolasie jest zobligowana ustalić wynagrodzenie wójtowi - zaznaczył sekretarz. - Dodam tylko, że wynagrodzenie wójtowi ustalono w 2014 roku i od tamtego czasu nie miał żadnych podwyżek. Podwyżki w sferze samorządowej były w całej Polsce w kwocie około 15 procent.

Wójt finalnie dostał 150 zł brutto więcej miesięcznie. Jak powiedział Marian Posłuszny, w jego odczuciu jest to podwyżka minimalna. 

 

Więcej w aktualnym numerze Korso

Bartosz Posłuszny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kazik
kazik 29.11.2018, 19:14
i tak za duza
średnia krajowa
średnia krajowa 29.11.2018, 18:57
a jaka jest wysokość pensji mieszkańców Cmolasu , podobno to jedna z najbogatszych gmin w Polsce

Pozostałe