Gmina Kolbuszowa. Na co zostanie przeznaczony fundusz sołecki w Widełce i Kłapówce?

  • 5.12.2018, 14:30
  • Anna Pocałuń
Podziel się:
Oceń:
Gmina Kolbuszowa. Na co zostanie przeznaczony fundusz sołecki w Widełce i Kłapówce? Widełka miała do rozdysponowania ponad 37 tys. zł, a Kłapówka ponad 15 tys. zł.
Przedstawiamy ciąg dalszy wydatków zaplanowanych w sołectwach gminy Kolbuszowa na 2019 rok.

W Widełce zebranie sołeckie odbyło się 17 września. Mieszkańcy do podziału mieli 37 070 złotych. Pieniądze te przeznaczyli na kilka zadań. 10 tys. zł wydane zostanie na remonty dróg gminnych. Mowa o traktach: obok kościoła, w Małej Widełce, przy przystanku autobusu szkolnego oraz w przysiółku Dworzysko. 

Mieszkańcy uznali również, że 3 tys. zł trafi na organizację  "Biesiady u Widelan", która jest ważnym wydarzeniem w sołectwie i ma za zadanie m.in. promować wieś. 

 

Co jeszcze w Widełce?

Przewidziany będzie remont i doposażenie klubu - Wiejskiego Domu Ludowego w Widełce. Na ten cel przeznaczono 15 070 złotych. Za te pieniądze zostanie przeprowadzony gruntowny remont kuchni i jej doposażenie. Jak wspomniał sołtys Stanisław Rumak, jest to baza i praktyczne zaplecze działających we wsi OSP i KGW oraz rady sołeckiej.

Z sołeckich pieniędzy w przyszłym roku zaplanowano umocnienie poboczy przy drodze "Maziarnia", zostaną tam wymienione uszkodzone rury. Na ten cel trafi 5 tys. zł.

Kolejne 3 tys. zł wydane zostanie na koszenie rowów i działek przy drodze krajowej nr 9 pod Kupnem (na obszarze miejscowości Widełka) oraz przy drodze powiatowej Mała Widełka. 

Doposażona zostanie również jednostka OSP. Za kwotę 1 tys. zł zostaną zakupione przenośne lampy halogenowe, które będą służyć poprawie gotowości bojowej jednostki.

Podczas spotkania mieszkańcy dopytywali o remont drogi w kierunku Bugaj - Styków oraz budowę kanalizacji sanitarnej. 

Z sali padła też prośba o zmianę godzin pracy Urzędu Pocztowego, w każdy piątek z godziny 9:00 do 20:00 na 8:00 do 19:00, z uwagi na odbywający się w tym dniu bazar.

A w Kłapówce? 

Dziewiętnaście osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym w sołectwie 6 września. Do podziału sołectwo miało 15 421,12 zł. 

Na zakup umundurowania dla jednostki przeznaczony został równy tysiąc złotych. Ustalono też, że za 6 tys. zł zostanie doposażona świetlica wiejska. W ramach przedsięwzięcia planuje się zakup sprzętu kuchennego takiego jak zastawa stołowa oraz zaopatrzenie świetlicy w części, z której korzystają dzieci. 

Na utrzymanie zieleni na mieniu gminnym w sołectwie Kłapówka przeznaczono 1 tys. zł. Koszeniem ma być objęty stadion sportowy i plac przy świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy wnioskowali podczas spotkania o utrzymanie zieleni, gdyż wykoszenie trawy służy utrzymaniu porządku oraz zapobiega mnożeniu się dzikich zwierząt w trawach i zaroślach.

Kolejne 5 tys. zł wieś wyda na zakup wiaty przystankowej. Do kwoty został wliczony demontaż obecnego drewnianego przystanku i wybrukowanie podłoża. Mieszkańcy wnioskowali o rozbiórkę drewnianego przystanku, gdyż jest on zdewastowany i nie spełnia swojego zadania. Na organizację spotkań służących pobudzaniu aktywności obywatelskiej przeznaczono 2421,12 złotych.

Podczas spotkania mieszkańcy poruszyli temat oświetlenia przysiółka Łąki. Zgromadzeni wnioskowali także o postawienie tabliczek informacyjnych z numerami domów i nazw przysiółków.

 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe