Gmina Dzikowiec. Powstała książka o Wilczej Woli i Spiach

  • 6.12.2018, 14:30
  • Bartosz Posłuszny
Gmina Dzikowiec. Powstała książka o Wilczej Woli i Spiach Fot. Marian Piórek Spotkanie w Spiach odbyło się w niedzielę, 25 listopada. Na zdjęciu mieszkańcy i współautorka książki Elżbieta Cebula (pierwsza od prawej)
Wydana w tym roku książka, którą napisali wspólnie Marian Piórek i Elżbieta Cebula, opowiada dzieje Wilczej Woli i Spi na przełomie wieków.

 

"Wilcza Wola i Spie - osady lasowiackie (XVIII-XX w.)" to książka, w której zawarty jest kawał historii tych miejscowości. - Poprzez tę publikację, chciałam przypomnieć mieszkańcom, w jakim pięknym miejscu żyjemy - mówi Elżbieta Cebula, autorka. - Opowiada ona o dziejach naszego regionu. Możemy w niej znaleźć dużo interesujących historii, a także dowiedzieć się, jak żyli nasi przodkowie - dodaje pisarka ze Spi. 

Dwór i kościół

W książce opisany jest między innymi dwór znajdujący się w Wilczej Woli oraz kościół w Spiach. - Są to piękne zabytki - mówi Elżbieta Cebula. - Dwór to piękna budowla z historią, a nasz kościół w Spiach to duma mieszkańców - opowiada współautorka książki i dodaje, że ich kościół położony jest na najwyższym punkcie w miejscowości i zobaczyć go można z daleka. Całą historię odnaleźć można w zapiskach Elżbiety Cebuli i Mariana Piórka.

Promocja książki

Spotkanie z autorami odbyło się w niedzielę, 25 listopada, w Spiach. Mieszkańcy tłumnie przybyli, aby posłuchać, o czym jest książka. Publikacja rozeszła się w dziesiątkach egzemplarzy. 

Marian Piórek, historyk, będąc współautorem, jak mówi, chciał przybliżyć mieszkańcom opowieść o ich przodkach i miejscowościach. - Chciałbym szczególnie, aby młodzi ludzie poznawali historię dawnej Puszczy Sandomierskiej - mówi współautor.

Książka została ufundowana przez Urząd Gminy Dzikowiec. Wydrukowanych zostało jej 200 sztuk. Jak informuje Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, na promocję i druk urząd przeznaczył 1517,67 zł.

 

Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------