Gmina Dzikowiec. Powstała książka o Wilczej Woli i Spiach

  • 6.12.2018, 14:30
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Gmina Dzikowiec. Powstała książka o Wilczej Woli i Spiach Fot. Marian Piórek Spotkanie w Spiach odbyło się w niedzielę, 25 listopada. Na zdjęciu mieszkańcy i współautorka książki Elżbieta Cebula (pierwsza od prawej)
Wydana w tym roku książka, którą napisali wspólnie Marian Piórek i Elżbieta Cebula, opowiada dzieje Wilczej Woli i Spi na przełomie wieków.

 

"Wilcza Wola i Spie - osady lasowiackie (XVIII-XX w.)" to książka, w której zawarty jest kawał historii tych miejscowości. - Poprzez tę publikację, chciałam przypomnieć mieszkańcom, w jakim pięknym miejscu żyjemy - mówi Elżbieta Cebula, autorka. - Opowiada ona o dziejach naszego regionu. Możemy w niej znaleźć dużo interesujących historii, a także dowiedzieć się, jak żyli nasi przodkowie - dodaje pisarka ze Spi. 

Dwór i kościół

W książce opisany jest między innymi dwór znajdujący się w Wilczej Woli oraz kościół w Spiach. - Są to piękne zabytki - mówi Elżbieta Cebula. - Dwór to piękna budowla z historią, a nasz kościół w Spiach to duma mieszkańców - opowiada współautorka książki i dodaje, że ich kościół położony jest na najwyższym punkcie w miejscowości i zobaczyć go można z daleka. Całą historię odnaleźć można w zapiskach Elżbiety Cebuli i Mariana Piórka.

Promocja książki

Spotkanie z autorami odbyło się w niedzielę, 25 listopada, w Spiach. Mieszkańcy tłumnie przybyli, aby posłuchać, o czym jest książka. Publikacja rozeszła się w dziesiątkach egzemplarzy. 

Marian Piórek, historyk, będąc współautorem, jak mówi, chciał przybliżyć mieszkańcom opowieść o ich przodkach i miejscowościach. - Chciałbym szczególnie, aby młodzi ludzie poznawali historię dawnej Puszczy Sandomierskiej - mówi współautor.

Książka została ufundowana przez Urząd Gminy Dzikowiec. Wydrukowanych zostało jej 200 sztuk. Jak informuje Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, na promocję i druk urząd przeznaczył 1517,67 zł.

 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe