Wyjątkowy kalendarz na 2019 rok od policji z kolbuszowskim akcentem | ZDJĘCIA | WIDEO |

  • 6.12.2018, 19:04 (aktualizacja 06.12.2018 19:39)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Wyjątkowy kalendarz na 2019 rok od policji z kolbuszowskim akcentem | ZDJĘCIA | WIDEO | Fot. Wojciech Kulig / Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Fotografie przedstawiające różne sytuacje z codziennej służby i życia funkcjonariuszy Policji Państwowej zostały zawarte na 12 kartach kalendarza. Wydając go policja zamierza pomóc wdowom i sierotom.

W 2019 roku przypadnie 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Właśnie w związku z tym wydarzeniem autorzy kalendarza postanowili odbyć podróż w czasie.

- Inspiracją były fotografie sprzed blisko 100 lat, z okresu dwudziestolecia międzywojennego, które dokumentowały służbę, ale także życie policjantów II Rzeczypospolitej - wyjaśnia Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Część nakładu przeznaczona została na wsparcie podopiecznych rzeszowskiego oddziału Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję i pomoc wymienionej fundacji.

Ponieważ liczba kalendarzy jest ograniczona - aby otrzymać egzemplarz, trzeba najpierw skontaktować się telefonicznie pod numerami 510 997 021 lub 796 872 316 i zarezerwować kalendarz, a następnie przekazać datek w wysokości co najmniej 20 zł na konto:

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

PKO BP VI O/Warszawa

74 1020 1068 0000 1802 0059 9167

Tytuł wpłaty: "Darowizna oddział Rzeszów – kalendarz Policja 2019"

Pomysłodawcami inicjatywy są: komisarz Wojciech Kulig, który wykonał fotografie do kalendarza oraz podkom. dr Marcin Dziubak i sierżant sztabowy Monika Skawińska-Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie.

Wydanie kalendarza było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Policjantów, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz prezydenta Rzeszowa.

Autorów kalendarza w realizacji tego pomysłu wsparło wiele instytucji i osób prywatnych, udostępniając ubiory, rekwizyty, pojazdy i miejsca, gdzie organizowane były sesje fotograficzne.

Zdjęcia powstały m.in. w skansenu w Kolbuszowej (Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej) i w parku wokół pałacu zbudowanego przez rodzinę Wodzickich w Tyczynie.

W sesjach uczestniczyli m.in. przedstawiciel Automobilklubu Rzeszowskiego, który użyczył swojej kolekcji zabytkowych pojazdów oraz członkowie Kolbuszowskiego Towarzystwa Retrocyklistów.


Fot. Wojciech Kulig / Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie 

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe