Gmina Majdan Królewski. To już pewne. Mieszkańcy gminy będą od nowego roku płacić za odbiór śmieci więcej niż dotychczas

  • 10.12.2018, 07:00
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Majdan Królewski. To już pewne. Mieszkańcy gminy będą od nowego roku płacić za odbiór śmieci więcej niż dotychczas Podwyżka opłat za śmieci jest nieunikniona.
Ile ma wynieść podwyżka?

 

W piątek, 30 listopada, zostały otwarte oferty, które firmy złożyły w trzecim już przetargu na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych. To rozdanie wypadło dla gminy  korzystniej niż dwa ostatnie.

Dużo lepiej

Na zapytanie gminy odpowiedziało aż pięć firm. Najkorzystniejszą dla mieszkańców, bo najniższą cenę, zaproponowało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Zieliński" z Rakowa, które wyceniło swoją usługę na 631 tysięcy 800 złotych brutto. Samorząd zaplanował natomiast wydać na to zadanie 407 tysięcy złotych, a więc o ponad 200 tysięcy złotych mniej niż zaproponował oferent. Brakującą kwotę trzeba będzie znaleźć w portfelach mieszkańców, którzy płacą tzw. podatek śmieciowy. Podwyżka cen jest więc nieunikniona. 

Najdroższy z oferentów, FCC Tarnobrzeg, chciał za tę samą usługę 1 mln 114 tys. zł.

Kwoty obowiązujące

Aktualnie obowiązująca stawka opłaty za odbiór odpadów komunalnych zróżnicowana jest w zależności od tego, czy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, czy też nie. Jeśli śmieci są segregowane, to gospodarstwa domowe liczące od jednej do czterech osób płacą miesięcznie 6,50 zł od osoby. Jeśli gospodarstwa domowe liczą pięć i więcej osób, to opłata za cztery pierwsze osoby wynosi 6,5 zł od osoby, a za piątą i każdą następną - 50 gr.

W przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny, gospodarstwa liczące od jednej do czterech osób płacą 13 zł za osobę. Kiedy zaś gospodarstwa liczą co najmniej pięć osób, wówczas od piątej i każdej następnej osoby płaci się złotówkę. 

Dominika Garbacka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kumorowiok
Kumorowiok 11.12.2018, 06:06
No to cza plan zmienić z 407 na na 631 800 i po ptokach. I tych wozoków pogonić bo na napiwki czekają i syf zostawiają.

Pozostałe