Z PODKARPACIA. Bili powrozem wycieńczone zwierzę. Koń padł. Teraz odpowiedzą przed sądem

  • 10.12.2018, 22:48 (aktualizacja 11.12.2018, 09:04)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Bili powrozem wycieńczone zwierzę. Koń padł. Teraz odpowiedzą przed sądem Fot. KMP Krosno
Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad końmi usłyszało dwóch obywateli Rumunii.

W sobotę  (8 grudnia) około godz. 2, na terenie stacji paliw w Zboiskach (pow. krośnieński) dwóch mężczyzn biło leżącego na parkingu konia. Zwierzę było skrajnie wycieńczone. Nie miało siły wstać. Dwaj obywatele Rumunii starali zmusić konia do wejścia na platformę stojącego obok samochodu.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że wewnątrz zaparkowanego iveco znajdowało się pięć innych koni. Konie przewożone były w ekstremalnie trudnych dla nich warunkach, były ściśnięte i wiązane metalowymi łańcuchami. Pojazd, wewnątrz którego się znajdowały, nie był przystosowany do transportu takiej ilości zwierząt, nie było w nim urządzeń do pojenia i karmienia przewożonych koni - informuje KMP Krosno. 

Na miejsce przyjechał weterynarz. Niestety, mimo podanych leków, bite zwierzę nie przeżyło. 

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Rumunii w wieku 33 i 39 lat. Obaj twierdzili, że wiozą zwierzęta z Rumunii w okolice Kielc. Nie posiadali jednak wymaganych dokumentów uprawniających do przewozu zwierząt po terytorium Polski. 

- Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad przewożonymi przez siebie końmi oraz naruszenie przepisów dot. transportu zwierząt. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - informują przedstawiciele krośnieńskiej policji. 

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (2)

Fot. KMP Krosno

Fot. KMP Krosno

Fot. KMP Krosno
Fot. KMP Krosno

Fot. KMP Krosno

Fot. KMP Krosno

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Iza
Iza 11.12.2018, 10:12
Na sybir ich

Pozostałe