"Gore Gwiazda nad Kolbuszową" - tak brzmi tytuł płyty z kolędami i pastorałkami nagranymi w Kolbuszowej

  • 16.12.2018, 20:30
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
"Gore Gwiazda nad Kolbuszową" - tak brzmi tytuł płyty z kolędami i pastorałkami nagranymi w Kolbuszowej Fot. J. Serafin Na płycie wydanej przez MDK znajdziemy czternaście kolęd i pastorałek. Zdjęcia na okładce: Magdalena Małaczyńska.
Najlepsze to, co z naszej małej ojczyzny. Tym razem Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej poleca płytę pt. "Gore gwiazda nad Kolbuszową", na której znajdują się kolędy i pastorałki nagrane w Kolbuszowej.

- Swojego głosu użyczył Henryk Puk, weteran różnych scen, oraz Edyta i Patrycja Wiącek - informuje Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej. - Nad całością czuwał, utwory aranżował i prowadził wszystkich bezbłędnym klarnetem Jerzy Wrona - dodaje szef domu kultury. 

Oprócz wspomnianych artystów, grają jeszcze inni świetni muzycy zwerbowani z całej  okolicy. - Płyty dobrze się słucha, świetnie stworzy ciepły rodzinny nastrój podczas świąt. Tradycyjne kolędy na folkowo, mamy nadzieję,  skłonią wszystkich do śpiewania, do czego gorąco zachęcamy - mówi dyrektor Sitko. 


Grają i śpiewają:
Jerzy Wrona (klarnet), Adrian Nowak (instrumenty klawiszowe), Zdzisław Ziarkiewicz (gitara basowa), Wiesław Malec (skrzypce sekund), Edyta Wiącek (śpiew), Kazimierz Marcinek (skrzypce prym), Patryca Wiącek (śpiew i flet), Andrzej Serafin (cajon), Henryk Puk (śpiew). Realizacja dźwięku - Jerzy Dziobak.


KONKURS
Jeszcze przed świętami rozdamy płyty z kolędami, które otrzymaliśmy od MDK w Kolbuszowej. O tym, jak je zdobyć, napiszemy w najbliższym Korso, które ukaże się 19 grudnia.

 
Joanna Serafin
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Hbvdvn
Hbvdvn 17.12.2018, 00:43
To ta sama, co parę lat temu?

Pozostałe