"Gore Gwiazda nad Kolbuszową" - tak brzmi tytuł płyty z kolędami i pastorałkami nagranymi w Kolbuszowej

  • 16.12.2018, 20:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

"Gore Gwiazda nad Kolbuszową" - tak brzmi tytuł płyty z kolędami i pastorałkami nagranymi w Kolbuszowej Fot. J. Serafin Na płycie wydanej przez MDK znajdziemy czternaście kolęd i pastorałek. Zdjęcia na okładce: Magdalena Małaczyńska.
Najlepsze to, co z naszej małej ojczyzny. Tym razem Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej poleca płytę pt. "Gore gwiazda nad Kolbuszową", na której znajdują się kolędy i pastorałki nagrane w Kolbuszowej.

- Swojego głosu użyczył Henryk Puk, weteran różnych scen, oraz Edyta i Patrycja Wiącek - informuje Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej. - Nad całością czuwał, utwory aranżował i prowadził wszystkich bezbłędnym klarnetem Jerzy Wrona - dodaje szef domu kultury. 

Oprócz wspomnianych artystów, grają jeszcze inni świetni muzycy zwerbowani z całej  okolicy. - Płyty dobrze się słucha, świetnie stworzy ciepły rodzinny nastrój podczas świąt. Tradycyjne kolędy na folkowo, mamy nadzieję,  skłonią wszystkich do śpiewania, do czego gorąco zachęcamy - mówi dyrektor Sitko. 


Grają i śpiewają:
Jerzy Wrona (klarnet), Adrian Nowak (instrumenty klawiszowe), Zdzisław Ziarkiewicz (gitara basowa), Wiesław Malec (skrzypce sekund), Edyta Wiącek (śpiew), Kazimierz Marcinek (skrzypce prym), Patryca Wiącek (śpiew i flet), Andrzej Serafin (cajon), Henryk Puk (śpiew). Realizacja dźwięku - Jerzy Dziobak.


KONKURS
Jeszcze przed świętami rozdamy płyty z kolędami, które otrzymaliśmy od MDK w Kolbuszowej. O tym, jak je zdobyć, napiszemy w najbliższym Korso, które ukaże się 19 grudnia.

 
Joanna Serafin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Hbvdvn
Hbvdvn 17.12.2018, 00:43
To ta sama, co parę lat temu?

Pozostałe