Gmina Kolbuszowa. Radni ustalili, ile będzie zarabiał burmistrz Jan Zuba

  • 17.12.2018, 14:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Gmina Kolbuszowa. Radni ustalili, ile będzie zarabiał burmistrz Jan Zuba Fot. A. Pocałuń W tej kadencji burmistrz łącznie ze wszystkimi dodatkami będzie pobierał takie samo wynagrodzenie, jak przed październikowymi wyborami.
Uchwała w sprawie wynagrodzenia burmistrza Kolbuszowej została jednogłośnie przyjęta przez radnych na listopadowej sesji. Jak będą wyglądały zarobki szefa gminy?

- Wynagrodzenia pracowników samorządowych, w tym burmistrza, są regulowane rozporządzeniem rady ministrów - powiedział Krzysztof Matejko, sekretarz gminy Kolbuszowa.

Pracownik urzędu przedstawił kwoty, które w całości składają się na pensję burmistrza Jana Zuby. Łącznie, włodarz gminy Kolbuszowa, ma otrzymywać do miesiąc 10 620 zł brutto. 

Za projektem uchwały opowiedziało się 21 radnych, czyli wszyscy samorządowcy. Dyskusji żadnej nie było. 

Jan Zuba w trakcie omawiania tego tematu i głosowania przebywał poza salą obrad. Po powrocie, poinformowany o ustaleniu jego pensji, podziękował i dodał: - Postaram się nie zawieść państwa oczekiwań. 

Dodajmy, że to ustawa nakłada ustalenie wynagrodzenia włodarza gminy, po rozpoczęciu przez niego nowej kadencji. Przykładowo, burmistrz niewiele mniejszej gminy Sędziszów Małopolski zarabia 10 480 zł brutto. 

W niedalekiej Nowej Dębie radni ostatnio zdecydowali o drastycznym cięciu pensji burmistrza miasta. Zarabia on teraz 5160 zł brutto miesięcznie. 

 


Na pensję burmistrza składają się:

wynagrodzenie zasadnicze - 4,8 tys. zł
dodatek funkcyjny - 2,1 tys. zł
dodatek za wysługę lat - 960 zł
dodatek specjalny - 2760 zł
Razem: 10 620 zł brutto

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonim
Anonim 17.12.2018, 14:50
To prawie tyle co wójt tylko gminy Raniżów

Pozostałe