Na najbliższej sesji radni powiatowi rozpatrzą skargę złożoną na starostę Józefa Kardysia

  • 26.12.2018, 12:35 (aktualizacja 26.12.2018, 12:40)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Na najbliższej sesji radni powiatowi rozpatrzą skargę złożoną na starostę Józefa Kardysia Fot. Archiwum Korso
Na szefa powiatu poskarżył się Tomasz Buczek, szef podkarpackiego Ruchu Narodowego, który 11 grudnia złożył dwa pisma do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

Pierwszy wniosek dotyczy wynagrodzenia starosty kolbuszowskiego. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej apeluje w nim do rady powiatu, aby ta ustaliła dla Józefa Kardysia miesięczną pensję w wysokości 5016 zł. 

- Ufam, że pan Józef Kardyś, jako wieloletni starosta kolbuszowski, oraz wszyscy radni z nim na czele, jako społecznicy, będą rozumieli stan budżetu powiatu, który nie pozwala na rozrzutność, a który to został i tak nadwyrężony na skutek zaistniałej sytuacji ze stworzeniem fikcji prawnej w celu nabycia praw emerytalnych - czytamy we wniosku złożonym przez Buczka. 

W drugim piśmie przedstawiciel Ruchu Narodowego apeluje do członków komisji, aby ta zajęła się wnioskiem w sprawie rozwiązania rady powiatu i rozpisania nowych wyborów przez odpowiedni organ wyborczy. 

- Wniosek ten motywuję brakiem gospodarności finansami publicznymi, jakimi zarządzają radni, rada powiatu, zarząd rady powiatu z panem starostą Józefem Kardysiem na czele - pisze Tomasz Buczek, nawiązując do wyborów Ryszarda Sukiennika, dwudniowego starostę, i powołanie ponownie na to stanowisko Józefa Kardysia. 

Rozpatrzeniem skargi radni powiatowi zajmą się podczas najbliższej sesji - 27 grudnia. Rozpoczęcie obrad o godz. 9 w starostwie w Kolbuszowej. 

 


 

Joanna Serafin

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Dot
Dot 27.12.2018, 22:52
Nie znam Pana Buczka ale duzo czytam o jego poczynianiach i ... juz jestem jego fanka!!! Jedyny czlowiek, ktory nie boi sie POWIEDZIEC PRAWDY i isc za nia! ??
Yankes
Yankes 27.12.2018, 09:50
Uklad zamknienty.komuna to byla zero ztym co teraz wyprawiaja.
Jaki
Jaki 26.12.2018, 23:31
Radny proponuje obnizebie pensji staroscie. A sami zrzekna sie poborow za uczesniczenie w sesji rady?
kolba
kolba 26.12.2018, 23:18
Ten pan Buczek to poważny człowiek? niech złoży także wniosek o zmniejszenie poborów burmistrzowi, wójtom gmin, P. Romaniukowi i wielu innym bo to oni tez maja pobory z budżetu, Mam wrażenie,że ten człowiek działa pod wpływem nadmiaru jadu.... a tu Święta,,,,,, daj na luz i nie wierz osobom, które cię nastawiają
Dot
Dot 27.12.2018, 23:05
Wiec wystapmy wszyscy razem przeciwko naszej wladzy kolbuszoweskiej, dlaczego tego nie zrobimy?? zbuntujmy sie, bo wszyscy siedza na posadkach miekkich i cieplutkich i panstwowa kase biora i jest na to ogolne przyzwolenie, ale tylko Pana Buczka posadza sie o jad i dzialanie pod jego nadmiarem, a wedlug mnie jest to jedyny czlowiek ktory walczy o nas! I nie zaslaniaj sie swietami, czasem dobroci... wlasnie .. wszyscy dajemy przyzwolenie na to co sie wyprawia. Czysta hipokryzja!
Brawo Panie Buczek! ?
Huciur
Huciur 26.12.2018, 22:53
Mam nadzieję że Pani radna z Huty Komorowskiej zagłosuje za za obniżeniem temu Panu pensji , gdyby było inaczej nie była by do końca uczciwa względem nas , swoich wyborców. Zresztą widzę ją w kościele w stanie łaski więc tym bardziej chyba nie zgrzeszy ...
Kolbuszowianin
Kolbuszowianin 26.12.2018, 19:28
Jeśli radni mają troche odrobine chonoru to obniżą pensie staroście
Znawca
Znawca 27.12.2018, 08:10
Co to za "jezyk"?
Wstyd tak pisac.
Czytelnik
Czytelnik 26.12.2018, 19:24
Radni znowuwu wniosek odrzuco i zlekceważo wyborców styd... wybory to najleprze rozwiozanie
Obywatel
Obywatel 26.12.2018, 19:23
Panie kardyś przejdz na emeryture i zstydu oszcześć
Czytelik
Czytelik 26.12.2018, 14:08
Panie kardyś jak masz chonor to odejdz na emeryture a nowym radnym jusz dziękujemy popilki starosty styd...wybory to najlepsze rozwiozanie

Pozostałe