Cztery skargi na jednej sesji. Co w sprawie kolbuszowskiego starosty ustalili radni?

  • 27.12.2018, 15:03 (aktualizacja 28.12.2018, 10:43)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Cztery skargi na jednej sesji. Co w sprawie kolbuszowskiego starosty ustalili radni? Fot. Joanna Serafin Mieczysław Burek nie udzielił na sesji głosu mieszkańcowi, który złożył jedną ze skarg na starostę.
Samorządowcy podczas ostatniej w tym roku sesji (27 grudnia) wzięli na tapetę sprawy zgłoszone do komisji skarg, wniosków i petycji.

Jedna ze skarg złożonych przez Tomasza Buczka, dotyczyła stworzenia fikcji prawnej w celu nabycia praw emerytalnych przez starostę Kardysia. Chodzi o głośną na całą Polskę aferę związaną z powołaniem nowego szefa powiatu na zaledwie dwa dni. 

Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej apelował również o rozwiązanie rady i przeprowadzenie ponownych wyborów.

Obecny na sesji Buczek nie został dopuszczony do głosu przez Mieczysława Burka, przewodniczącego Rady Powiatu Kolbuszowskiego. Kiedy chciał to uczynić, starosta Kardyś, "napisał w powietrzu" kilka linijek długopisem. Wyglądało to tak, jakby dawał sygnał szefowi rady, aby Buczek swoje uwagi złożył na piśmie. O to też mieszkaniec Kolbuszowej Górnej został poproszony przez przewodniczącego, po uzyskaniu wcześniej opinii radczyni prawnej na ten temat. 

Kolejna ze skarg, złożona z kolei przez Andrzeja Kuliga, dotyczyła braku zakładki na stronie Biuletynu Informacji Publicznej powiatu, w który to miejscu umieszczane byłyby interpelacje radnych powiatowych. Mężczyzna miał również zastrzeżenia co do tego, że rajcy nie podali do siebie danych kontaktowych, które byłyby dostępne dla mieszkańców powiatu. 

Radni zapoznali się z uzasadnieniami komisji skarg i w przypadku trzech z nich uznali, że są one bezzasadne. W przypadku skargi dotyczącej rozwiązania rady powiatu, samorządowcy stwierdzili, że rada, której są członkami, jest niewłaściwym organem, aby tę skargę rozpatrzyć. 

Więcej w najbliższym Korso (2 stycznia).

 

Joanna Serafin

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kolbuszowiak
kolbuszowiak 28.12.2018, 19:29
P. Kardysia jak i pozostałych wybrali ludzie tzw wyborcy a Pan Buczek miał za mało głosów jak również inni, więc o co chodzi? ze tyle nienawiści w przegranych ? Pan redaktorek Galek i Pan Buczek powinni przeprosić za pomówienia a nie ośmieszać się w dalszym ciągu - bo ja nie wiem o co oni walczą?
Beata
Beata 28.12.2018, 11:26
Jak można być takimi ludźmi bez honoru
Hugp
Hugp 27.12.2018, 19:53
Brak słów poprostu brak ....na tem spektakl kardyś i jego spółka....

Pozostałe