Młodziczki Niwy Niwiska były o krok od przejścia fazy finałowej

  • 01.01.2019, 15:09
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Młodziczki Niwy Niwiska były o krok od przejścia fazy finałowej Fot. M.Jastrzębski
Po czterech turniejach miały przerwę, ale związek wkrótce przedstawi terminarz drugiego etapu rozgrywek.

Podkarpacka liga rozpoczęła pierwszy etap zmagań końcem września, zakończyła końcem listopada. Wojewódzka rywalizacja toczyła się w trzech grupach. Niwa walczyła w trzeciej grupie, w której za przeciwników miała KPS Nowa Dęba, Vegę Stalowa Wola, Szóstkę Mielec i UKS Zaleszany. Niewiele brakowało, a nasz zespół wszedłby do fazy finałowej rozgrywek. Awansem do tego etapu premiowane były po trzy najlepsze ekipy z każdej grupy. 

Muszą się uczyć

W czterech turniejach nasza ekipa wywalczyła w sumie 11 punktów (dwa za zwycięstwo, jeden za przegraną). – Wydawało się nam, że pierwsza trójka jest w naszym zasięgu. Na minus odstawały lekko Zaleszany, a na plus Nowa Dęba. Poza tym, każdy z każdym mógł zapunktować i poszczególne mecze to potwierdziły – podkreślała Wilk - Sybicka. W ostatecznym rozrachunku dwa punkty przed Niwą była Szóstka Mielec, z którą nasz zespół raz wygrał, raz przegrał. – Pod względem umiejętności byliśmy na podobnym poziomie, a proszę pamiętać, że Mielec ma spore siatkarskie tradycje. My jesteśmy świeżym zespołem, fajne jest to, że potrafiliśmy dorównywać drużynom z miast, większych ośrodków – ocenia Wilk - Sybicka. – Dla mnie jest to niezwykle budujące. Moje zawodniczki nie mają kompleksów w starciach z rywalkami, które często uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego i trenują codziennie – dodaje szkoleniowiec Niwy.


Więcej w następnym numerze Korso.

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe