Wieczór Trzech Króli albo co chcecie - niebawem w MDK

  • 04.01.2019, 12:00
  • MDK Kolbuszowa
Podziel się:
Oceń:
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie - niebawem w MDK Fot. Joanna Serafin Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza.
Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na nową inscenizację komedii Williama Szekspira „Wieczór Trzech Króli albo co chcecie” w reżyserii Grzegorz Wójcickiego. Odbędzie się ona we wtorek, 15 stycznia, o godz. 19.

Premiera spektaklu w formie komedii dell’arte odbyła się wiosną ubiegłego roku podczas Nocy Muzeów w kolbuszowskim skansenie. Przedstawienie było efektem zajęć teatralnych, które odbywały się w ramach innowacji pedagogicznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. 

W nowej inscenizacji reżyser zrezygnował z widowiskowej jarmarcznej formy, dokonał niewielkich zmian w obsadzie a przede wszystkim położył nacisk na przenikanie się różnych rzeczywistości. Zobaczymy zatem spektakl nasycony obrazami zbudowanymi za pomocą świateł i muzyki, mroku i ciszy.

Tekst dramatu został dopełniony fragmentami zaczerpniętymi z innych dzieł Szekspira oraz utworami o charakterze apokaliptycznym, przez co motywacje bohaterów nabrały nowego znaczenia. 

W spektaklu wystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studentka uczelni wyższej: Natalia Dłużyńska, Wiktoria Gazda, Wiktoria Hodór, Karol Jabłoński, Maciej Koń, Mateusz Sochacki, Małgorzata Urban, Dawid Węglowski, Borys Winiarski.

Bilety w cenie 16 zł do nabycia w kasie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. 

MDK Kolbuszowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe