W Oddziale Rehabilitacji Leczniczej w Kolbuszowej pomoc została udzielona prawie pół tysiąca pacjentom

  • 11.01.2019, 17:00
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

W Oddziale Rehabilitacji Leczniczej w Kolbuszowej pomoc została udzielona prawie pół tysiąca pacjentom Fot. B. Żarkowska Oddział Rehabilitacji Leczniczej mieści się na III piętrze budynku szpitala. Wcześniej na tym poziomie mieściły się oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, które zlikwidowano od 1 stycznia 2017 r.
Oddziały rehabilitacyjne to jedne z najbardziej obleganych oddziałów w kolbuszowskiej lecznicy. Od momentu rozpoczęcia jego funkcjonowania hospitalizowano i leczono 441 pacjentów.

Jak podkreśla dyrektor SP ZOZ Zbigniew Strzelczyk w tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, iż w przedmiotowym oddziale leczenie pacjentów trwa stosunkowo długo (średnio trzy tygodnie). - Pacjenci oprócz zabiegów fizjoterapeutycznych leczeni są często farmakologicznie, gdyż oprócz dysfunkcji ruchu  obciążeni są niejednokrotnie innymi schorzeniami – wyjaśnia szef ZOZ-u. Zdecydowana większość z nich, bo aż około 75 proc. pacjentów, pochodzi z naszego powiatu. 

Oddział Rehabilitacji Leczniczej mieści się na III piętrze kolbuszowskiego szpitala.


Więcej informacji w aktualnym numerze Korso.

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe