Ponad godzinę czekają na lekcje

  • 15.09.2016, 05:01
  • Lidia Grabiec

Podziel się:

Oceń:

Ponad godzinę czekają na lekcje Lidia Grabiec
Dzieci, które są dowożone do szkoły z Izdebnika, na rozpoczęcie lekcji czekają ponad godzinę. – Czy ten dowóz można jakoś zmienić? – pytał w imieniu rodziców radny Waldemar Zieliński.

Samorządowiec z Trzęsówki o sytuacji uczniów z Izdebnika opowiedział na ostatniej sesji (8 września). – Te dzieci jadą autobusem kursowym, mają wykupiony bilet i już od 6.50 czekają pod szkołą. To tak samo, jakby każdy z nas przyjechał godzinę wcześniej do pracy i czekał pod zakładem ponad godzinę. A to naprawdę nie są duże dzieci, tylko małe – mówił radny.

Pismo rodziców
Waldemar Zieliński poinformował też, że pewne kroki, by zmienić taką sytuację, podjęli rodzice uczniów. – Wiem, że do pana wójta wpłynęło już ich pismo w sprawie tego dowozu. Czy dzisiaj jest pan w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat? – dopytywał samorządowiec. Eugeniusz Galek potwierdził, że otrzymał pismo od opiekunów. Zaznaczył jednak, że w chwili obecnej nie może udzielić jednoznacznej odpowiedzi. – Teraz tego tematu nie rozgryziemy. Ja oczywiście przygotuję na komisję oświatową czy rozwoju gospodarczego odpowiednią analizę. Spotkam się i porozmawiam z dyrektorami szkół. Każde bowiem dziecko, nieważne czy z  oporowa, Porąb Dymarskich czy Trzęsówki jest dla nas ważne – zapewnił włodarz gminy.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Grabiec

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Agnieszka
Agnieszka 16.09.2016, 22:03
To już nie pierwszy raz podejmujemy ten problem dowozu naszych dzieci do szkoły.Bardzo się cieszę że Korso zainteresował ten problem i będzie drążyć go dla dobra i bezpieczeństwa dzieci.
Danuta
Danuta 20.09.2016, 12:32
Miejmy nadzieje ,że ostatni i nareście dzieci z IZDEBNIKA dostana autobus (bus) i nie beda wysadzane na ruchliwym skrzyżowaniu tylko pod Placówą Szkolna, trzymamy kciuki ...

Pozostałe