Interwencje Czytelników. Na ul. Witosa w Kolbuszowej coraz trudniej przejechać. Mężczyzna skarży się, że droga przez wiele lat jest zaniedbana przez miasto

  • 24.01.2019, 07:00 (aktualizacja 29.01.2019, 19:09)
  • Anna Pocałuń
Podziel się:
Oceń:
Interwencje Czytelników. Na ul. Witosa w Kolbuszowej coraz trudniej przejechać. Mężczyzna skarży się, że droga przez wiele lat jest zaniedbana przez miasto Fot. Czytelnik Nawierzchnia na ul. Witosa pozostawia wiele do życzenia. To prawdziwe wyzwanie dla układu zawieszenia w samochodach użytkowników drogi.
Stan ul. Witosa pozostawia wiele do życzenia. - To, co w tej chwili widać, to jest tragedia i tak jest już któryś rok z kolei bez żadnej poprawy, po prostu tu się nie da jeździć - pisze do nas Czytelnik.

Do kolbuszowskiego urzędu w trakcie roku nie docierały skargi od mieszkańców odnośnie stanu drogi, o czym dowiadujemy się od pracowników magistratu. - Ze strony urzędu również monitorowaliśmy cyklicznie stan tej drogi - wyjaśnia Andrzej Selwa, z promocji gminy.

Mieszkaniec Kolbuszowej nie może się nie zgodzić z faktem, że na drogę nawożony był tłuczeń, który utwardzany był walcem. Jednak zdawało to egzamin do pierwszych opadów deszczu, później wszystko zostaje zmyte.

- Prosiliśmy burmistrza o remont tej drogi, chodząc do gminy kilka razy w roku przez 10 lat. Przez ten czas były tylko obiecanki i oprócz tego, że raz w roku były zasypywane dziury, co dawało trochę lepszy efekt do pierwszego deszczu, to nic się nie działo - tłumaczy mężczyzna.

Dodatkowo kiedy jest nawożony tłuczeń, droga przewyższa plac posesji. Doprowadza to do sytuacji, kiedy posesje i piwnice są notorycznie zalewane. Wtedy to interweniuje straż, która wypompowuje wodę.

- Latem na drodze jest straszny kurz, przez który nie można otworzyć okna, a co dopiero wywiesić prania - wyjaśnia w rozmowie mężczyzna i dodaje: - Zimą znowu jest tam bardzo ślisko.

Były plany

Z informacji uzyskanych z urzędu miejskiego wynika, że pod koniec 2011 roku zlecono opracowanie dokumentacji na modernizację tej ulicy wraz z przebudową włączenia ul. Witosa do ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Jest ona odcinkiem drogi wojewódzkiej 987 Kolbuszowa – Sędziszów.

 Prace projektowe zakończyły się w 2013 roku. Czas kiedy inne organy wydawały decyzje administracyjne, znacznie wydłużył czas realizacji inwestycji. Zakres tej dokumentacji obejmuje nie tylko branżę drogową, ale również elektryczną, sanitarną i teletechniczną. Operatorzy sieci teletechnicznych mieli okres pół roku na zajęcie stanowiska w sprawie konieczności budowy kanału teletechnicznego.

 Na podstawie uzyskanego w czerwcu 2014 roku pozwolenia na budowę, na przebudowę linii elektroenergetycznej niskiego napięcia, w 2016 roku przebudowana została linia energetyczna w obrębie pasa drogowego drogi wojewódzkiej i ul. Kilińskiego. Słup elektryczny został przesunięty, co było warunkiem wykonanie włączenia ul. Witosa.

- Gmina zbywa nas, obiecując, że już niedługo będzie asfalt i tak za każdym razem, jak tam jesteśmy. Wciąż jednak go nie ma - mówi mężczyzna.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Anna Pocałuń

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
jadzia
jadzia 26.01.2019, 20:27
Zawsze można sobie przejść i po problemie.W mieście jest dużo gorszych ulic i co jakoś mieszkańcy żyją to i wy przestańcie bo tragedii nie ma.
Mieszkaniec Kolbuszowej
Mieszkaniec Kolbuszowej 25.01.2019, 09:29
Droga jest w stanie fatalnym i na dodatek NIE MOŻNA przejechać z początku na jej koniec ponieważ pośrodku po prostu jej nie ma.... brak słów...
kaziu
kaziu 24.01.2019, 17:19
I znowu literówka nie ""Interwncje" a interwencje.
l0l
l0l 24.01.2019, 17:14
Straszna mi to ulica jeszcze chodniki wam wybudować i podjazdy zrobić,Cały rok wam żle.w lecie sucho,zimą ślisko -tragedia a 5 chałp stoi.

Pozostałe