Grupa mieszkańców Niwisk złozyła skargę do komisji skarg, wniosków i petycji. Czego dotyczyła?

  • 28.01.2019, 10:15 (aktualizacja 29.01.2019, 19:07)
  • Anna Pocałuń
Podziel się:
Oceń:
Grupa mieszkańców Niwisk złozyła skargę do komisji skarg, wniosków i petycji. Czego dotyczyła? pixabay.com
Temat skargi został szczegółowo przeanalizowany przez komisję skarg, wniosków i petycji Rady Gminy Niwiska.

Skarga dotyczyła Zakładu Usług Komunalnych.

Jak można było przeczytać w dokumencie, mieszkańcom nie podobał się fakt, że nie zostali oni poinformowani o podwyżce cen wody.

Zostało wyjaśnione, że w terminie 7 dni, od ustalenia stawek, takie powiadomienie powinno znaleźć się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Informacja ta powinna pojawić się również na stronie gminy. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne zamieszcza zatwierdzoną taryfę albo tymczasową taryfę na swojej stronie internetowej lub udostępnia ją w punktach obsługi klientów.

Wójt gminy Niwiska zamieścił 17 maja 2018 r. zatwierdzoną taryfę na stronie BIP UG Niwiska. Tak samo Zakład Usług Komunalnych w Niwiskach udostępnił taryfę w punkcie obsługi klienta, tj. w siedzibie w Niwiskach. Również dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie ogłosił w BIP zatwierdzone taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Niwiskach.

Jak stwierdzili radni, procedura ogłoszenia taryfy została zrealizowana zgodnie z przepisami. Na tej postawie Rada Gminy Niwiska uznała, że nie ma przesłanek do uznania skargi za zasadną.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe