Radna apeluje w imieniu mieszkańców o budowę progów zwalniających na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej. Co na to urząd?

  • 28.01.2019, 20:42 (aktualizacja 29.01.2019, 19:06)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Radna apeluje w imieniu mieszkańców o budowę progów zwalniających na ul. Krakowskiej w Kolbuszowej. Co na to urząd? Fot. Archiwum korso
Barbara Szafraniec zwraca uwagę na to, że ze względu m.in. na gęstą zabudowę ruch na wspomnianej ulicy jest dość duży. Dodatkowo nowa nawierzchnia i prosta droga powodują, że wielu kierowców przekracza tam dopuszczalną prędkość.

- Stwarza to niebezpieczeństwo dla samochodów próbujących wyjechać z terenu posesji oraz dla rowerzystów i pieszych, zwłaszcza dla dzieci - zaznaczyła radna. 

Barbara Szafraniec, interweniująca w imieniu mieszkańców nie tylko ul. Krakowskiej, ale również bocznych traktów, m.in. Polnej, Siedmiograj, czy Piaskowej, zwróciła uwagę również na to, że progi już wcześniej w tej części miasta się znajdowały. Wtedy było też bezpieczniej.

Nie bo...

Jak się okazuje, sprawa progów to temat jeszcze z 2012 roku. Wtedy to mieszkańcy zwrócili się do magistratu z prośbą o ich wykonanie. Zielone światło dała komisja ds. organizacji ruchu działająca przy staroście. Po wizji w terenie jej członkowie uznali, że próg powinien powstać na wysokości słupa 21/4 (posesja nr 27). Miał to być nie próg gumowy, bo taki łatwo można byłoby zdewastować, ale z kostki brukowej. Z kolei druga opcja nie była możliwa do wykonania, ponieważ wiązało się to z utratą gwarancji na wykonane roboty drogowe.

Pojawiła się jeszcze jedna przeszkoda. - Na lokalizację progu w miejscu wskazanym przez komisję nie wyraził zgody mieszkaniec z uwagi na hałas, który będzie miał istotny wpływ na użytkowanie jego nieruchomości - wyjaśniał Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej.

A może przejście?

Jak wyjaśnia przedstawiciel urzędu, obecnie gwarancja na wykonane roboty wygasła i nie ma przeciwwskazań do wykonania progu czy wyniesionego przejścia dla pieszych z kostki brukowej (takiego, jak powstało na ul. 11 Listopada). 

Według zapowiedzi urzędników, w pierwszym kwartale bieżącego roku w urzędzie miejskim zostaną podjęte działania, mające na celu ustalenie lokalizacji i wykonanie wspomnianego przejścia lub progu na ul. Krakowskiej. 

Joanna Serafin

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Zainteresowany
Zainteresowany 11.02.2019, 23:28
Niech się radna zajmie przejściem koło jedynki, żeby było bezpieczniej. Tam to jest duży ruch.
Kolbuszowiak
Kolbuszowiak 29.01.2019, 12:57
Tak i jeszcze pośrodku wysepki co by się lepiej jeżdziło,nie macie co z pieniędzmi robić, polecam połatać drogi osiedlowe tam jest dramat.

Pozostałe