Od jutra rusza dezynfekcja w Przedszkolu nr 3 w Kolbuszowej. Placówka przez kilka dni będzie zamknięta

  • 03.02.2019, 20:30 (aktualizacja 04.02.2019, 14:55)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Od jutra rusza dezynfekcja w Przedszkolu nr 3 w Kolbuszowej. Placówka przez kilka dni będzie zamknięta
Dezynfekcję ma przeprowadzić specjalistyczna firma. Powodem zaplanowanych działań jest liczna nieobecność dzieci w placówce przy ul. Kolejowej.

- Pięcioletnie dziecko przewieziono do Krakowa. Sporo dzieci z jej grupy choruje. Martwimy się. Podobno przedszkole ma być jutro nieczynne, ale czy to na 100 proc. pewne, to nie wiem - pyta jeden z rodziców dziecka, które uczęszcza do "Trójki". 

Jak powiedziała nam Renata Draus, dyrektor placówki, faktycznie przedszkole od jutra będzie zamknięte. - Powodem jest absencja dzieci w placówce - mówi nam szefowa "Trójki". 

O takiej sytuacji powiadomione zostały odpowiednie służby m.in. sanepid i burmistrz Kolbuszowej. - Zdecydowaliśmy, że trzeba podjąć konkretne kroki w obronie zdrowia - mówi Renata Draus. - Dezynfekcję przedszkola przeprowadzi specjalistyczna firma. Nasza placówka będzie nieczynna prawdopodobnie przez pięć dni - dodaje dyrektor.

Nasza rozmówczyni rozumie to, że rodzice są bardzo zaniepokojeni całą sytuacją. - Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości co do stanu zdrowia swojego dziecka, to proponuję, żeby udał się z nim do lekarza. Nic innego nie mogę poradzić. Mogę jeszcze dodać, co z pewnością będzie ważną informacją dla rodziców, że lekarz w Krakowie poinformował nas, że chora dziewczynka nie była nosicielem wirusa tego szczepu grypy. Dziecko nie zarażało - dodaje Renata Draus.  

Szefowa "Trójki" zaznacza, że pracownicy przedszkola kontaktowali się telefonicznie z rodzicami, aby poinformować ich o tym, że placówka będzie zamknięta. Jeżeli zdarzy się, że taka informacja do kogoś nie dotrze, jutro pracownik przedszkola będzie rano informował o tym rodziców, którzy przyprowadzą dzieci na zajęcia. 

Joanna Serafin

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Gosc
Gosc 13.02.2019, 12:09
Kolejne posiedzenie komisji w sejmie dotyczące szczepień odbędzie się 19 lutego. Wystąpią m.in. włoscy badacze szczepionek. Każdy rodzic powinien być zainteresowany.
lilu
lilu 05.02.2019, 08:38
Jeśli, to jest wirus świńskiej grypy, a dyrektor przedszkola albo Sanepid albo burmistrz to ukrywają, to jest to działanie na szkodę całego społeczeństwa. Nie mówienie o zagrożeniu, nie chroni przed nim.
Zanipokojona
Zanipokojona 04.02.2019, 17:04
Tak to jest wirus świńskiej grypy A/H1 N1.
Czekajcie na potwierdzenie sanepidu w końcu będą musieli wydać oświadczenie.
xyz
xyz 04.02.2019, 13:46
A co z innymi przedszkolami?
Jak duże jest zagrożenie dla innych dzieci z poza przedszkola nr3?
Pacjent
Pacjent 04.02.2019, 10:30
Napiszę, krótko RADZĘ wszytkim zacząć słuchać się lekarzy i robić to co każą, nie na darmo uczą się wiele lat a właściwie uczą się całe życie, z własnego doświadczenia wiem że warto. Jeśli nie zaczniemy poważnie traktować swojego zdrowia i dbać o nie czeka nas nieubłagalna klęska, przegramy my ludzie z bakteriami i wirusami, musimy zacząć dbać o siebie tzn, jeśli czujemy się źle idzmy do lekarza nie leczmy się na własną rękę, bierzmy leki zgdonie z zaleceiam lekarza, jesli jesteśmy chorzy to musimy wypocząc a nie łazić z choroba i zarażać innych. Szczepmy się proszę uwierzyć (jeśli nie to się doszkolić że warto - poczytać o układzie swoistej odpowiedzi immunologicznej) że szczepinia ratują i chronią nas ale też innych.
Gosc
Gosc 05.02.2019, 10:48
"szczepmy się proszę uwierzyć"? Naprawdę? Przecież nie istnieją badania potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność szczepień. Jeśli twierdzisz inaczej to podaj chociaż jeden link.
Damian
Damian 04.02.2019, 18:00
Szczepcie się - w szczegòlności na grypę ,jest to lekarstwo na całe zło....eh
!!!
!!! 04.02.2019, 07:54
To jest potwierdzony wirus swinskiej grypy!
Zanipokojona
Zanipokojona 03.02.2019, 23:58
Kolbuszowa.lokalnie24 napisało ze to może być wirus świńskiej grypy.
obserwator
obserwator 03.02.2019, 22:20
Nie tyko w tym przedszkolu dzieci chorują. Tak jest we wszystkich. Taka pora roku a o odporność trzeba dbać. Chore dzieci przyprowadzane są do przedszkoli a rodzice udają że nic im nie jest. Potem własnie taki efekt. Jesli widzimy że dziecko jest słabe czy wymiotuje czy zaczyna się jakaś infekcja zostawmy je w domu.
Mama
Mama 04.02.2019, 12:54
Nie tylko w tym Przedszkolu dzieci chorują ale jakoś innych Przedszkoli i placówek edukacyjnych nie zamykają??? Daje do myślenia...
yiugyy
yiugyy 04.02.2019, 15:00
Tak duża zachorowalność jest wszędzie ale w tym przedszkolu jedno dziecko ciężko zachorowało, Myślę że nie trzeba panikować na zapas.
Em
Em 03.02.2019, 22:03
To wszystko wina rodziców antyszczepionkowcow. Nie szczepia dzieci a potem dziwne ze dzieci przechodzą choroby gorzej niz dziecko szczepione. Jestem za wprowadzeniem obowiązków szczepien i nie przyjmowaniu nieszczepionych dzieci do przedszkoli i szkół. Jeszcze kilka lat wstecz takich rzeczy nie bylo. Do puki nie nastała ta dziwna moda na nieszczepienie.
Yte
Yte 05.02.2019, 10:51
Twoja znajomość tematyki szczepień jest taka jak znajomość ortografii.
Damian
Damian 04.02.2019, 18:03
Kilka lat wstecz dzieci nie chorowały? Co za brednie! Em jesteś bardzo naiwny bądź naiwna jeśli wierzysz że szczepionki chronią, no ale còż widocznie to co w telewizji powiedzą to świętość dla Ciebie
Włącz myślenie
Włącz myślenie 04.02.2019, 03:36
Boże jest mi wstyd , że w Kolbuszowej są jeszcze w dzisiejszych czasach przypadki takiej CIEMNOTY!!😔 Co mają antyszczepionlowcy do panującej grypy Wśród dzieci?? Tak na marginesie dzieci nieszczepione mają nieporównywalnie mocniejszy system immunologiczny niż dzieci szczepione, ale żeby to wiedzieć konieczna jest PODSTAWOWA wiedzą n.t. szczepionek (i pisze tu o badaniach wszelkich, a nie tym co mówi ktoś, kto nie ma o tym pojęcia ale gdzieś usłyszał i powtarza...) Każdy rodzic ma prawo sam decydować o swoim dziecku, a jak komuś się to nie podoba to niech zorganizuje dziecku indywidualny tok nauczania wtedy na pewno nie będzie problemów z panującymi wirusami. Bo każdy normalny rodzić choć trochę poszerzając wiedzę o szczepionkach przed ich podaniem ma wątpliwości i się trochę boi, ale niestety większość idzie i nawet nie wie na co dziecko przed chwilą zostało zaszczepione.... Żal. PROSZĘ WŁĄCZYĆ MYŚLENIE i zająć się swoim dzieckiem i Bogu dziękować, że po szczepieniu jest wszystko ok, a nie innymi, bo skoro Pańskie dziecko zostało zaszczepione to nic mu juz nie grozi, tak ?? (czyt. Choroby przeciw którym zostało zaszczepione)- chroni go szczepienie?? Więc nie rozumie jaki problem jest?? Idąc tym torem myślenia to bardziej powinni martwić się rodzice dzieci nie szczepionych, bo ewentualnie one mogą się zarazić "czymś" , ale właściwie od kogo skoro prawie wszyscy są zaszczepieni??? Masło maślane. Już pomijając to, że to dzieci po szczepieniu mogą zarażać bo mają w sobie aktywne wirusy np. odry po mmr. I wtedy zostawiaja Państwo dziecko w domu żeby nie zarażali tych powiedzmy JESZCZE nie zaszczepionych?? Bo tak należy ale wątpię żeby przedmówca miał o tym jakiekolwiek pojęcie, czytając jakże mądra myśl. Ludzie gdzie tu logiki??
A i od razu uprzedzam wszystkich najmądrzejszych- nie jestem antuszczepionkowcem bo moje dzieci były szczepione, tylko logicznie i samodzielnie myślącym człowiekiem, który potrafi wyciągać wnioski.
A tak w ogóle skąd stwierdzenie, że ta dziewczynka nie była szczepiona???
AZ
AZ 05.02.2019, 20:44
Więcej biologii w szkole - mniej ciemnoty w Kolbuszowej. I do szczepień!
HAHAHAH
HAHAHAH 04.02.2019, 10:06
Ten wywód, na którego czytanie straciłem mój cenny czas (czego żałuje) NIE WNOSI NIC, atakuje osobę która słusznie popiera szczepienia, a sam nie przedstawia żadnych argumentów z systemu immunologiczne, to właśnśnie autorowi życzę powrót do liceum i doszkolenie się trochę z zasad wytwarzania przeciw ciał i antygenów w organiźmie ludzkim, Jeśli by autor miał choć trochę wiedzy to nie pisał by takich bzdur że szczepienia nie chronią, to tylko pokazuje ze osoba to głosząca, nie ma pojęcia i rzetelnej wiedzy.
Uhuhu
Uhuhu 04.02.2019, 23:07
Co ty pieprzysz?? Czytaj ze zrozumieniem człowieku
Włącz myślenie
Włącz myślenie 04.02.2019, 22:56
A gdzie było stwierdzenie że szczepionki nie chronią??? Po tym komentarzu wcale nie dziwię się że "NIE WNOSI NIC". Myślę że raczej nie ma w tak beznadziejnym przypadku sensu tłumaczyć czegokolwiek i tracić czas na przepychanki słowne, tylko jedna rada - ja radzę wrócić się do podstawówki gdzie uczono CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM! Niestety nawet ładnie napisane zdanie nie uczyni nikogo mądrzejszym..
:)m
:)m 05.02.2019, 10:38
No właśnie nie wiem kto powininen wrócić do podstawówki... zwłaszcza jak przeczytałem tekst że dzieci szczepione mają w sobie aktywny wirus i mogą zarażać- na Boga co za bzdura...co do decydowania o szczepieniu- racja rodzic powinien decydować, ale w żłobkach publicznych powinien być warunek że przyjmowane są dzieci szczepione, i te które zaszczepione być nie mogą ze względu na poważną chorobę przewlekłą. Co do zostawiania dzieci chorych w domu i nie puszczania do szkoły racja ale to powinno dotyczyć również nas jeśli jesteśmy chorzy zostajemy i się leczymy a nie chodzimy i zarażamy. Dziecku życzę dużo zdrówka i niech wraca szybko do zdrowia. I w ogóle wszystkim duuzo zdrówka :)
Gość
Gość 05.02.2019, 10:56
Tak to prawda, dziecko zaszczepione żywa szczepionka zaraza do 1 mięs., dotyczy to np. mmr, przeciwko ospie. W Stanach dzieci po szczepieniu mają zakaz wstępu do szpitali.
Duda
Duda 06.02.2019, 14:54
Nie. Nieprawda. Nie zarazaja. Co za matołki się tu wypowiadają
Lol.
Lol. 04.02.2019, 08:11
No cóż, to raczej było do przewidzenia, że znów ruszy temat antyszczepionków i proszczepionkowców. Dajcie sobie buzi i spokój.
Ja
Ja 04.02.2019, 00:19
A ty się szczepisz regularnie? Bo teraz dzieci dostają duuuuzo więcej szczepionek niż kiedyś, możesz mieć
braki. Ja jestem za bezwzglednym zakazem przyprowadzania chorych dzieci do przedszkoli. Teraz przez te kilka dni będą mieć rodzice okazje doleczyć dzieci.
kala
kala 03.02.2019, 23:49
Em ale co ty pierdzielisz ? w Kolbuszowej nie znajdziesz nieszczepionych dzieci,. A w tym przypadku chodzi o grye nie jest to szczepienie obowiązkowe, a po za tym mamy ponad 200 wirusów grypy i grypopodobnych. A jeśli jestes takim zwolennikiem szczeienia cudzych dzieci to weź odpowiedzialność za powikłania poszczepienne bo takie występują dość często.. Ja wiiem co to znaczy ty jeszcze nie. jak widać.. Mamy taki sezon na choroby a że rodzice przyprowadzają chore dzieci do przedszkola to co się dziwić efektów. A kilka lat wstecz kalendarz szczepień był szcuplejszy jeśłi chcesz wiedzieć. Ale ty nie masz pojęcia wogóle jakie szczepienia się dzieciom podaje,
mhm
mhm 04.02.2019, 10:23
I znowu... to samo bark merytorycznego komentarza tylko, rzucanie hasłami, otóż gdyby ludzie słuchali się lekarzy i stosowali się do tego co każą, ( nie na darmo uczą się 6 lat potem wile lat specjalizacji i tak do końca życia) to dało by się zatrzymać ten gwałtowny wzrost zachorowań na różne choroby na które można się szczepić czytaj np grypa, otóż proszę uwierzyć, a jeśli nie to się doszkolić, że SZCZEPIĄC swoje dziecko chroni się nie tylko osobę zaszczepioną ale tak że dzieci które zaszczepione być nie mogą z różnych powodów( np. chorób przewlekłych) . To włanie szczepinia najskuteczniej pozwalają na wytworzenie czynnej odporności przez układ swoistej odpowiedzi immunologicznej, i z tym ni jak nie da sie sporzeczać to jest biologia której oszukać się nie da. Radzę tylko użyć rozumu i słuchać się lekarzy, jesli nie to czeka nas koniec, zabiją nas wirusy i bakterie,
Gość
Gość 05.02.2019, 16:00
Te wszystkie "autorytety" szczepionkowe wypowiadające się publicznie np. podczas ostatniej sejmowej debaty o szczepieniach używają sformułowań proszę mi wierzyć, zamiast badań naukowych. Bo badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności szczepień nikt nie wykonuje. Nie bada się też długofalowych skutków szczepień. Czy cukrzyca czy inne choroby autoimunologiczne, które wystąpią miesiąc, rok po szczepieniu mają związek ze szczepieniem (z aluminium, rtęcią, formaldehydem, polisorbatem 80, skażeniami, obcym dna itd).
Duda
Duda 06.02.2019, 14:55
Ahaha, ale brednie
Gość
Gość 08.02.2019, 20:59
To udowodnij, że jest inaczej. Co się nie zgadza powyżej, w którym miejscu?
vbvc
vbvc 05.02.2019, 21:57
Tylko szkoda że tak mało osób tą debate widziało. Najlepsza była Pani ekspert z PZH która stwierdziła że "w Polsce nie ma laboratorum które zbadało by szczepionkę"..
Gość
Gość 06.02.2019, 13:06
Mało osob o niej wiedziało bo żadne media o niej nie wspomniały, jak i o tych poprzednich. Każdy rodzic powinien te debatę obejrzeć albo odsluchac, na internecie jest dostępna. W pamięci utkwiła mi też bardzo wczesniejsza debata sejmowa o szczepieniach z 15.09.2015 r. Zachęcam do obejrzenia.
Mm
Mm 05.02.2019, 12:15
Szczepienia też potrafią zabić albo spowodować różne choroby typu padaczki lekkooporne, uszkodzenia i zapalenia mozgu. Polecam przeczytanie chociażby ulotek i rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych. Wtedy można polemizować.
Lilioi
Lilioi 04.02.2019, 22:46
Co za bełkot😂😂 najlepsze jest jak wypowiada się ktoś kto próbuje być mądrzejszy od innych😂"nie na darmo uczą się 6 lat..," czasami mam wrażenie właśnie że na darmo to po pierwsze a po drugie tak szczepionki chronią jasne a ale jest w nich mnóstwo g.....a które jest często bardziej niebezpieczne niż przechorowanie jakieś choroby np, różyczki😂😂 a to że zabiją nas wirusy i bakterie jest najlepsze🤣🤣 prawie wszędzie w UE infekcji WIRUSOWYCH się nie leczy tylko same muszą minąć bo antybiotyk i tak nic nie pomoże więc się go nie daje żeby nie niszczyć nie potrzebnie dziecku odporności. Czego niestety nie można powiedzieć o większości kolbuszowskich lekarzy którzy przepisują prawie zawsze na wszelki wypadek bo po co ryzykować w razie czego?? A jak tan mnie pomaga to dają inny. Io tej właśnie wiedzy i trosce lekarzy piszesz? Masakra😳
Duda
Duda 06.02.2019, 14:56
Podaj choć jedno "gowno" powiedzmy ze szczepionki priorix albo np prevenar 13.
spoko
spoko 05.02.2019, 10:27
Racją jest że niektórzy lekarze wypisuje antybiotyki na przebieg infekcyjny, o to jest rzeczywiście bezsensu. I tu wymagają doszkolenia, albo wiedzą ale nie mają czasu bo jet ich za mało- i to jest chore. Co do zabijania nas przez wirusy i bakterie to prawda co napisano- wirusy i bakterie mają zdolności mutacyjne bardzo szybko się dzielą co stawia nas w nierównej walce z nimi. Proszę zauważyć ze już dziś jest tyle szczepów bakterii na których nie mamy leku, o wirusach nie wspomnę ale nadmienię (AH3N2) i wiele innych których przebieg powikłany prowadzi do nieodwracalnych skutków. Dlatego warto znaleźć lekarza który umiejętnie przeprowadzi diagnostykę i podejmie skuteczne leczenia, bo na własną rękę nie warto się leczyć a ponadto musimy bardziej dbać o zdrowię - choć wiem ze przy dzisiejszym tempie życia o to trudno...
kal
kal 04.02.2019, 13:53
Moje dzieci są szczepione. I wcale nie maja super odpornosci. Jedno z moich dzicii walczyło z ciężkim NOP-em po szczepieniu. Więc każdy niech dba o siebie i swoje dzieci. Atakuje się dzieci a może by dorośli sami przejżeli swoje szczepienia i uzupełnili. Po za tym tu nie o to chodzi żeby się atakować na wzajem. Nie mam nic przeciwko szczepieniom. Moge ci przedstawić wywód merytoryczny poparty badaniami za i przeciw tylko kilka godzin można o tym gadać. Przedszkole to nie miejsce dla chorych dzieci - a niestety rodzice olewają pierwze objawy choroby bo wierzą że wprzedszkolu nabierze odporności.
Nnnn
Nnnn 04.02.2019, 22:57
Nic dodać nic ująć👏
Mmmmm
Mmmmm 03.02.2019, 21:37
Co oznacza tego typu grypy?
mhm
mhm 03.02.2019, 22:01
No właśnie...co to znaczy, może niech cytuje lekarzy dokładnie jak już cytują...

Pozostałe